Netfliksowy „Wiedźmin” na dnie. „Rodowód krwi” to najgorzej oceniany serial w historii serwisu

Obecnie trudno sobie to wyobrazić, ale kiedyś „Wiedźmin” postrzegany był jako serial mający być odpowiedzią Netfliksa na serialową „Grę o Tron”. Tymczasem główna seria traci już nie tylko widzów, ale też główną gwiazdę, a najnowszy spin-off „Rodowód krwi” został właśnie najgorzej ocenianym serialem w historii Netfliksa.

Na trzeci sezon „Wiedźmina”, którym z rolą Geralta pożegna się Henry Cavill, trzeba poczekać – o ile ktoś z Was w ogóle zamierza wracać do serialu po dwóch sezonach rozczarowań – do przyszłego roku. Na Święta Bożego Narodzenia platforma Netflix przygotowała jednak dla widzów pierwszy serialowy spin-off serialu opartego na motywach cyklu powieści Andrzeja Sapkowskiego.

Produkcja „Rodowód krwi” będąca jednocześnie także prequelem może jednak ostatecznie przekreślać plany Netfliksa na rozwijanie serialowego uniwersum „Wiedźmina”. Produkcja została fatalnie przyjęta przez krytyków – z naszą recenzją mogliście się zapoznać kilka dni temu. Co jednak nieczęsto się zdarza w przypadku oryginalnych produkcji Netfliksa – wyraźnie gorzej niż krytycy serial oceniają sami widzowie. W serwisie Rotten Tomatoes produkcja zebrała na ten moment 24 recenzje od krytyków i tylko 38% z nich ocenia ją pozytywnie. Średnia nota wystawiona przez recenzentów wynosi z kolei 5,50 w dziesięciostopniowej skali. Jest to jednak wynik zdecydowanie lepszy niż ten wystawiony przez widzów, którzy są zdecydowanie bardziej rozczarowani poziomem „Rodowodu krwi”.

Sprawdź też: Nie tylko Henry Cavill i Geralt. Toksyczna atmosfera, konflikty i Will Smith, czyli kilka przypadków recastingu z popularnych seriali.

rodowód krwi wiedźmin oceny.png

Aktualnie wystawili oni 1667 ocen w serwisie i tylko 8% z nich jest pozytywnych. Średnia ocena wynosi z kolei 1 w pięciostopniowej skali. Mówiąc wprost, serial został wręcz zmiażdżony przez widzów. O ile w przypadku recenzji od krytyków Netflix miewał już zdecydowanie gorsze wyniki – naczelnym przykładem są chociażby polskie filmy z serii „365 dni” mogące poszczycić się zerowym dorobkiem pozytywnych recenzji – to w przypadku opinii od widzów „Rodowód krwi” ustala nowy rekord. Żaden z wcześniejszych seriali oryginalnych Netfliksa nie został tak źle przyjęty przez widownię, a na pewno nie w przypadku tak dużej liczby ocen. Nawet wspomniany film „365 dni” ma obecnie 29% pozytywnych opinii wśród widzów. Ostatnio jednym z najgorzej ocenianych seriali Netfliksa była produkcja „Resident Evil – 22% pozytywnych głosów widzów – ale jest to wynik i tak znacznie lepszy od „Rodowodu krwi”.

@filmozercy Netfliksowy „Wiedźmin” na dnie. „Rodowód krwi” to najgorzej oceniany serial w historii serwisu. #netflix #witcher #wiedźmin #serial #witcherbloodorigin #bloodorigin ♬ Theme (From "Game of Thrones") - London Music Works

zdj. Netflix