Netflix anulował swój horror o zombie. Trzeci sezon nie powstanie

Netflix przez blisko trzy lata wstrzymywał się od komentarza w sprawie kolejnego sezonu „Black Summer”, oryginalnego dreszczowca platformy poświęconego apokalipsie zombie. Nowe wieści ze strony streamera wskazują, że fani produkcji będącej spin-offem docenionej przez widzów serii grozy „Z Nation” mogą ostatecznie pożegnać się z nadziejami na trzeci rozdział.

Black Summer” nie powróci na 3. sezon. Netflix anulował serię

Od premiery drugiego sezonu „Black Summer” dzielą nas już blisko trzy lata. Ponieważ okres ten wiązał się z wieloma utrudnieniami dla filmowo-streamingowej branży fani serialu wierzyli, że długi czas oczekiwania na przedłużenie nie przekreśla szans na następne odsłony serialu. Wszelkie nadzieje jednoznacznie przekreślił właśnie nowy raport serwisu What's On Netflix. Czytamy w nim, że po „cichym” skreśleniu dalszych planów na produkcję już w ubiegłym roku, platforma streamingowa potwierdziła w tym tygodniu, że kolejnego spotkania z bohaterami „Black Summer” już nie będzie.

Wieści o skreśleniu serialu nie będą zaskoczeniem dla tych, którzy na bieżąco przyglądali się kanałom społecznościowym Johna Haymsa, głównego twórcy serialu. Jeszcze w kwietniu 2023 roku autor odcinkowej produkcji zasugerował swoim obserwującym, że nadzieje na powstanie trzeciego sezonu są minimalne.

Sprawdź też: Gwiazdor „Peaky Blinders” trafił do aresztu. Prawnicy tłumaczą, że chciał wczuć się w rolę

Black Summer” było projektem Hyamsa i Karla Schaefera („Z Nation”). Akcja serialu rozgrywała się we wczesnych dniach epidemii tajemniczego wirusa zmieniającego ludzi w zombie i przedstawiała losy niewielkiej grupy amerykańskich uchodźców, mierzących się z hordami wygłodniałych zombie i wewnętrznymi podziałami. W sezonie drugim zobaczyliśmy, jak bohaterowie radzą sobie w skrajnie niekorzystnych warunkach pogodowych oraz zagrożeniem w postaci innych ocalałych.

W głównych rolach „Black Summer” pojawiali się Jaime King („Krwawe walentynki”), Justin Chu Cary („Stworzeni dla siebie”), Christine Lee („Szczenięca miłość”), Zoe Martlett („Marlene”) oraz Kelsey Flower („Run”). Na całość produkcji złożyło się 16 odcinków. Z kolei produkcja „Z Nation” będąca bazą dla krótkotrwałego spin-offu potrwała przez pięć sezonów, emitowanych w latach 2014-2018.

zdj. Netflix