To najpopularniejszy film na Netflix. Polacy też go oglądają

Na Netflix od kilku dni rządzi filmowa nowość przygotowana przez twórcę serialu „Mr. Robot”. Jeśli szukacie filmu na wieczór, to ten film jest najpopularniejszą produkcją w ofercie serwisu. „Zostaw świat za sobą” to największy hitem również w Polsce.

Co Polacy oglądają na Netflix najchętniej? To najgłośniejsza filmowa premiera

W trakcie pierwszego weekendu na platformie Netflix film „Zostaw świat za sobą” wygenerował imponujące 98,7 mln godzin wyświetleń, co w nowym systemie Netfliksa przekłada się na 41,7 mln wyświetleń. To wynik, który nie zapisze się wśród największych hitów Netfliksa takich jak „Czerwona nota”, która wygenerowała gigantyczne 148,72 mln godzin wyświetleń, ale może on pochwalić się lepszym rezultatem np. od produkcji „The Gray Man” z Ryanem Goslingiem, który zdołał wygenerować tylko 88,55 mln godzin odtworzeń.

Zostaw świat za sobą” był najpopularniejszą premierą zeszłego tygodnia także w Polsce i naszym kraju do dzisiaj cieszy się największym zainteresowaniem wśród widzów. Film został dobrze przyjęty przez krytyków, ale zdecydowanie gorzej oceniają go sami widzowie. W serwisie Rotten Tomatoes pozytywnie ocenia go 75% recenzentów, a średnia punktowa nota wynosi 6,90 w dziesięciostopniowej skali. Po zebraniu przeszło 2500 głosów od widzów pozytywnie najnowsze widowisko Netfliksa ocenia tylko 35% głosujących, a średnia ocena wynosi zaledwie 2,30 w pięciostopniowej skali.

Zostaw świat za sobą” — co obejrzeć na Netflix? Czego oczekiwać po nowym hicie

Zostaw świat za sobą najpopularniejszy film na Netflix

Film opowiada historię Amandy (w roli głównej Julia Roberts), która w przypływie impulsu zabiera męża Claya (Ethan Hawke) oraz dwójkę swoich nastoletnich dzieci: Archiego (Charlie Evans) i Rose (Farrah Mackenzie), na weekend poza miasto. Rodzina wynajmuje luksusowy dom, ale ich wymarzony urlop nieoczekiwanie przerywa nocna wizyta dwojga nieznajomychG.H. (Mahershala Ali) i jego córka Ruth (Myha’la), twierdzą, że są właścicielami domu i chcą spędzić w nim noc. Ich pojawienie owiane jest jednak jakąś tajemnicą, a jakby tego było mało, dwójka nieznajomych przynosi wieści o tajemniczym cyberataku.

Najnowsza produkcja Sama Esmaila oparta jest głównie o budowanie klimatu niepewności i tajemniczego zagrożenia. Nie oczekujcie od niej zbyt wielu scen akcji i dynamicznych scen. To produkcja o apokalipsie, która nastawiona jest na powolne, ale trzymające w napięciu rozwijanie akcji i śledzenie tego, jak w tego typu ekstremalnych i co najważniejsze, nie do końca jasnych sytuacjach radzą sobie zwykli ludzie. „Zostaw świat za sobą” powinien spodobać się przede wszystkim fanom stylu M. Nighta Shyamalana, a zwłaszcza jego ostatniego filmu „Pukając do drzwi”.

Najpopularniejsze filmy na Netflix w Polsce | TOP 10 na Netflix w tygodniu :

  1. „Zostaw świat za sobą”
  2. „Przepis na romantyczne święta”
  3. „Święta jak zwykle”
  4. „Leo”
  5. „Świąteczny pensjonat”
  6. „Niedokończone życie”
  7. „Rodzinne zamiany”
  8. „Grinch”
  9. „Święta jak z obrazka”
  10. „Życzymy wesołych świąt ”

zdj. Marvin Samuel / depositphotos / Netflix