Netflix, HBO Max czy Apple TV+? Trzy filmowe nowości do obejrzenia w weekend

W piątek w streamingu zadebiutowały aż trzy głośne premiery filmowe. Swoje nowości pokazały platformy Netflix, HBO Max i Apple TV+. Która z nich wypad najlepiej?

Co obejrzeć? Na Netflix pojawił się nowy film akcji z Kevinem Hartem

Na piątkowy seans serwis HBO Max proponuje nam komedię dla dorosłych z Jennifer Lawrence. Film „Bez urazy”, o którym więcej pisaliśmy na Filmożercach w tym artykule, zebrał dobre noty od krytyków – 70% pozytywnych recenzji (ocena 6,10 na 10) i 87% pozytywnych głosów od widzów (ocena 4,3 na 5). Swoje propozycje wysunęły też dwie inne z popularnych platform streamingowych.

Sprawdź też: Czy warto było czekać? Recenzja nowego sezonu „Detektywa” – mrok, tajemnica i zbrodnia.

Pierwsza z nich to komedia akcji „Skok w przestworzach”, której liderem obsady został Kevin Hart. Film został jednak fatalnie przyjęty przez krytyków i zebrał tylko 33% pozytywnych recenzji. Średnia ocena na podstawie 21 tekstów wynosi zaledwie 4,50 w dziesięciostopniowej skali. Produkcję lepiej odebrali jednak sami widzowie, którzy oceniają ją na 3,90 w pięciostopniowej skali. 77% z głosujących było zadowolonych z seansu.

Sprawdź też: Polska premiera „Diuny 2” przyspieszona! Film zobaczymy już w przyszłym miesiącu.

Film miał debiutować na platformie w poprzednich miesiącach, ale finalnie trafił na listę styczniowych premier 2024 roku. Produkcja opowiada historię międzynarodowej ekipy złodziei pod wodzą Cyrusa Whitakera (Kevin Hart), która zamierza ukraść 500 milionów dolarów w złocie z samolotu pasażerskiego lecącego 12 000 metrów nad ziemią.

Czas krwawego księżyca” już do obejrzenia na Apple TV+

Czas krwawego księżyca

Piątkowy wieczór możecie spędzić też w towarzystwie Leonarda DiCaprio i Lily Gladson. Na platformę Apple TV+ zawitał bowiem właśnie film „Czas krwawego księżyca” w reżyserii Martina Scorsese. Jest to bezsprzecznie najlepiej oceniana z dzisiejszych nowości w streamingu.

Film mający niedługo walczyć o nominacje do Oscarów oceniło już ponad 400 krytyków i aż 93% wystawiło mu pozytywną notę. Średnia ocena wynosi bardzo dobre 8,60 w dziesięciostopniowej skali. Wśród widzów, którzy zdążyli obejrzeć już „Czas krwawego księżyca” zadowolonych z seansu było 84%, a ich średnia ocena wynosi 4,20 na 5.

Film opowiada prawdziwą historię indiańskiego plemienia Osagów z terenów Oklahomy, które odkryło na swoich terenach złoża ropy naftowej. Niedługo po tym odkryciu zaczęło dochodzić do tajemniczych morderstw rdzennych Amerykanów. Sprawą zajęło się świeżo utworzone FBI, które trafiło na jeden z najmroczniejszych sekretów w historii Stanów Zjednoczonych.

Co obejrzeć? Premiery na Netflix (12 stycznia)

  • „Skok w przestworzach”
  • „Miłość jest ślepa: Szwecja”
  • „Batman - Początek”
  • „Mroczny Rycerz”
  • „Mroczny Rycerz powstaje”
  • „Whiskey Tango Foxtrot”

Co obejrzeć? Premiery na HBO Max (12 stycznia)

  • „Bez urazy”
  • „Diabelskie nasienie powraca”
  • „Delikatnie”
  • „To miejsce”

zdj. Netflix / Apple