Netflix idzie śladem Warnera? Nakręcony film sci-fi z Halle Berry trafi do śmietnika

Netflix sięgnął po rozwiązanie w stylu Warner Bros. Discovery. W sieci pojawiły się doniesienia związane z thrillerem science fiction „The Mothership”, który streamer zapowiadał jeszcze trzy lata temu. Wygląda na to, że kierownicy platformy zdecydowali się na skreślenie planów dystrybucyjnych wobec filmu pomimo ukończenia prac zdjęciowych

„The Mothership” nie trafi do widzów. Skąd taka decyzja Netfliksa? 

O krokach podjętych wobec nieukończonego filmu informują w nowym raporcie źródła Jeffa Sneidera, współpracownika takich magazynów jak Collider, czy Los Angeles Magazine. Wskazują one, że dalsze plany wobec znajdującego się do niedawna w fazie postprodukcyjnej filmu „The Mothership” zostały skasowany – Netflix najwyraźniej nie przewiduje ani pokazywania go w swojej usłudze, ani przekazania praw innej wytwórni.

Wyjaśnijmy jednak, że pomimo oczywistych kontrowersji, włodarze Netfliksa podjęli decyzję z zupełnie innych powodów, niż kierownicy Warner Bros. Pictures. O ile bowiem przedsiębiorstwo Davida Zaslava kierowało się poszukiwaniem oszczędności i sposobów na uzyskanie odpisów podatkowych przy takich produkcjach jak „Batgirl” czy – nieomal – „Coyote vs. Acme, tak streamer był zwyczajnie niezadowolony z kształtu filmu.

W swoim raporcie Sneider tłumaczy, że ekipa „The Mothership” musiałaby ponownie znaleźć się na planie i przeprowadzić kosztowne dokrętki, by film nadawał się do pokazywania. Źródła dziennikarza twierdzą, że dla Netfliksa byłyby one nie tylko zbyt kosztowne, ale i „zupełnie niepraktyczne”. Dodatkowym problemem miał okazać się fakt, że dużą część obsady „The Mothership” stanowią bardzo młodzi aktorzy, których wygląd uległ znacznej zmianie w ciągu ponad dwóch lat od czasu zakończenia głównej części zdjęć.

Sprawdź też: Znamy polski tytuł nowego zbioru opowiadań Stephena Kinga! Będzie mrocznie

O czym opowiedziałby skasowany film z Halle Berry? Scenariusz napisał autor „Mostu szpiegów”

Halle Berry w Johnie Wicku 3.JPG

Bohaterką filmu miała być Sara Morse (Berry), mieszkająca na farmie kobieta, której mąż zaginął rok wcześniej w tajemniczych okolicznościach. Pewnego dnia Sara natrafia pod swoim domem na dziwny, pozaziemski obiekt i razem z dziećmi wyrusza w podróż, aby odnaleźć męża i poznać prawdę.

Scenariusz do filmu przygotował Matthe Charman nominowany do Oscara za scenariusz do filmu „Most szpiegów” w reżyserii Stevena Spielberga. Niedoszła produkcja miała być jego reżyserskim debiutem.

źródło: ComicBook / zdj. Lionsgate