Netflix kończy z serialowym psychothrillerem. Zdjęcia do 5. sezonu „Ty” ruszyły

Ponad rok po debiucie ostatniej porcji odcinków Netflix w końcu podarował fanom serialu „Ty” potwierdzenie, że piąty sezon rzeczywiście znajduje się w przygotowaniach. W ramach pierwszej zakulisowej fotki popularnego serialu ujawniono, że na planie znalazł się już gwiazdor tej produkcji, Penn Badgley.

Choć do przedłużenia na piątą i zarazem finałową odsłonę psychologicznego thrillera Netfliksa doszło jeszcze w marcu 2023, twórcy potrzebowali aż roku, by móc powrócić na plan serii. W międzyczasie, za kulisami hitowego projektu streamera doszło jednak do istotnej zmiany. Stanowisko showrunnerskie, zajmowane od początku emisji przez Serę Gamble i Grega Berlantiego, zostało obsadzone producentami wykonawczymi serii: Michaelem Foleyem i Justinem W. Lo. Powodem takiej zmiany miała być chęć skupienia się Gamble na innych projektach.

Wystartowały zdjęcia do 5. sezonu „Ty”. Penn Badgley na pierwszej fotce

O wejściu na plan serialu „Ty” przedstawiciele streamera poinformowali na łamach kanałów społecznościowych Netfliksa. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, finałowa seria odcinków powinna trafić do widzów jeszcze pod koniec tego roku. Należy przy tym pamiętać, że podobnie jak w przypadku czwartego sezonu, rozdział piąty może zostać rozdzielony na dwie części.

Serial Ty ostatni sezon

Sprawdź też: Jeff Goldblum jako Zeus w nowym serialu platformy Netflix. Nadchodzi „Kaos” – mamy zwiastun

Serial Netfliksa podąża za postacią Joego Goldberga, brutalnego psychopaty, który ma obsesję na punkcie swoich ofiar i posuwa się do ekstermalnych czynów, by z nimi żyć, niezależnie od tego, czy chodzi o prześladowanie, porwanie czy morderstwo. Akcja większości czwartego sezonu rozgrywała się w Londynie, gdzie protagonista objął posadę profesora. Produkcja jest luźną adaptacją cyklu bestsellerowych powieści autorstwa Caroline Kepnes.

Poza Badgleyem, w obsadzie piątego sezonu znalazły się też Charlotte Ritchie (jako Kate) oraz znana z między innymi „Opowieści podręcznej” Madeleine Brewer (jako postać o imieniu Bronte).

zdj. Netflix