Netflix nakręcił film wspólnie z Barackiem Obamą. Na pierwszej fotce pojawił się gwiazdor „Candymana”

Netflix pokazał w sieci pierwszą fotkę przedstawiajacą znanego z „Candymana” aktora Colmana Domingo w kreacji stworzonej na potrzeby filmu „Rustin”. Produkcja szykowana wspólnie z Barackiem i Michelle Obamą opowie historię życia słynnego działacza ruchów obywatelskich i bliskiego współpracownika Martina Luthera Kinga, Bayarda Rustina.

Rustin” będzie pierwszym filmem fabularnym wyprodukowanym przez firmę Higher Ground Productions, założoną przez byłego prezydenta USA i jego małżonkę. Za reżyserię odpowiada George C. Wolfe, który przygotował też scenariusz, wraz z Dustinem Lancem Blackiem, autorem „Obywatela Milka”. 

Rustin” przybliży szereg wyzwań, z którymi Bayard Rustin mierzył się podczas organizowania słynnego Marszu na Waszyngton w 1963 roku. W rolę Roya Wilkinsa, lidera Krajowego Stowarzyszenia na rzecz Popierania Ludności Kolorowej wciela sie w filmie Chris Rock. W obsadzie są też Jeffrey Wright, Da'Vine Joy Randolph, Bill Irwin, Audra McDonald i Gus Halper.

Sprawdź też: „Na noże 2” będzie dłuższe od pierwszej części. Znamy czas trwania filmu Riana Johnsona 

Za produkcję odpowiadaja Priya Swaminathan, Bruce Cohen i Tonia Davia. „Rustin” powstaje w ramach szerszego kontraktu, który była para prezydencka podpisała ze streamerem jeszcze w 2018 roku. Premierę przewidziano na przyszły rok

Colman-Domingo-Rustin-Netflix.JPG

Źródło: Coming Soon / zdj. FX