Netflix nie będzie zwlekał z zakończeniem „Wiedźmina”. Ruszyły prace nad scenariuszami 5. sezonu

Twórcy „Wiedźmina” pracują już nie tylko nad czwartym, ale i piątym sezonem serialu na motywach prozy Andrzeja Sapkowskiego. W nowym raporcie czytamy, że ruszyły przygotowania scenariuszy do najpewniej ostatniej odsłony odcinkowych przygód Geralta.

Piąty sezon „Wiedźmina już w przygotowaniu

O tym, że Netflix zamierza realizować piąty sezon „Wiedźmina” niemal natychmiast po ukończeniu prac nad najbliższymi rozdziałami wiemy już od pewnego czasu. Teraz serwis Redanian Intelligence potwierdziło, że podczas gdy twórcy streamingowej adaptacji szykują się do marcowego wejścia na plan czwartej serii, przygotowania kolejnego sezonu ruszyły już pełną parą.

Serwis dodaje, że w obliczu planowego przebiegu prac, a więc toczących się już przygotowań tekstów do piątego „Wiedźmina”, ekipa realizacyjna może otrzymać gotowe scenariusze akurat na czas ukończenia produkcji bieżącej serii. Warto przypomnieć, że w przypadku poprzednich odsłon prace nad tekstami zajmowały scenarzystom około pół roku. Z kolei najbliższy okres zdjęciowy powinien zakończyć się w okolicach października – Netflix przewidział po tym krótką przerwę dla ekipy serialu toteż powrotu na plan możemy oczekiwać w końcówce 2024 roku lub na samym początku 2025.

Sprawdź też: Znamy polski tytuł nowego zbioru opowiadań Stephena Kinga! Będzie mrocznie

Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, że wraz z piątym sezonem Netflix najpewniej zakończy trwającą od 2019 roku ekranową sagę Geralta, Yennefer i Ciri. Decyzja ta została podjęta przez streamera wkrótce po odejściu z obsady głównego gwiazdora serii, Henry'ego Cavilla. Od czwartego sezonu rolę wiedźmina przejmie od niego Liam Hemsworth (w jaki sposób streamer uzasadni zmianę w obsadzie – dowiedzieliśmy się parę dni temu).

Źródło: Redanian Intelligence / zdj. Netflix