Netflix od razu nakręcił dwa sezony swojego największego hitu. Kiedy wróci „Squid Game”?

Pod koniec roku na Netflix z nowymi odcinkami powróci największy serialowy hit w historii streamingu. Wszystko wskazuje na to, że po obejrzeniu nowych odcinków „Squid Game” nie będziemy musieli wcale zbyt długo czekać na premierę trzeciej serii!

Netflix od razu nakręcił dwa nowe sezony „Squid Game?

Pierwszy sezon „Squid Game” został największym hitem w historii Netfliksa, co de facto czyni go też największą serialową premierą streamingu w dziejach. Koreański thriller wygenerował w ciągu pierwszych czterech tygodni1,65 mld godzin wyświetleń i nieustannie pozostaje numerem jeden na liście największych hitów platformy. Produkcja opowiadająca o 456 bardzo różnych od siebie osobach, które otrzymują zaproszenia do udziału w tajemniczej grze, której stawką są gigantyczne pieniądze i ich własne życie, powróci z długo oczekiwanym drugim sezonem jesienią bieżącego roku.

Z najnowszych przecieków wynika natomiast, że Netflix wbrew wcześniejszym zapewnieniom od razu nakręcił także trzeci sezon „Squid Game”. Prace na planie rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku i zakończyły się kilka dni temu. Ekipa zdjęciowa pracowała na planie aż 11 miesięcy, a członkowie obsady ujawniają, że nakręcono w tym czasie także trzecią serię. Możemy więc zakładać, że tym razem przerwa pomiędzy sezonami będzie zdecydowanie krótsza. Mówi się, że drugi sezon będzie liczył zaledwie 6 epizodów, a trzecia seria będzie składała się z 6 lub 7 odcinków i jest to wyraźna zmiana względem debiutanckiej odsłony liczącej aż 9 rozdziałów.

Sprawdź też: Filmy Disneya będą trafiały na nową platformę Max. Jest jedno ALE.

Squidgame 2024 drugi sezon

W drugim sezonie będziemy śledzić losy Gi-huna, który porzuca plany wyjazdu do Stanów Zjednoczonych i rozpoczyna pościg za ludźmi organizującymi śmiertelną rozgrywkę. Reżyser Hwang Dong-hyuk, który przeszedł do historii podczas 74. ceremonii wręczenia nagród Emmy, stając się pierwszym Azjatą, który zdobył nagrodę dla najlepszej reżyserii serialu dramatycznego, powraca w drugim sezonie jako reżyser, scenarzysta i producent.

W obsadzie pojawią się ponownie: Lee Jung-jae, Lee Byung-hun, Wi Ha-jun i Gong Yoo. W drugiej serii pojawi się też sporo nowych nazwisk. Obsadę zasilili między innymi: Yim Si-wan, Kang Ha-neul, Park Gyu-young, Lee Jin -uk, Park Sung-hoon, Yang Dong-geun, Kang Ae-sim, Lee David, Choi Seung-hyun, Roh Jae-won, Jo Yuri i Won Ji-an.

źródło: entertain.naver / zdj. Netflix