Co obejrzeć? Netflix proponuje 3 głośne filmy od konkurencji

Netflix dorzucił do swojej oferty kolejne głośne filmy konkurencji. Na platformie streamingowej coraz częściej debiutują filmy należące do katalogu Disneya, Universala i Warnera i kolejne trzy właśnie stały się dostępne dla widzów streamingowego giganta.

Netflix pokazuje kolejne filmy konkurencji: superbohaterowie, horror i oscarowy dramat

Przez ostatnie miesiące Netflix powiększa systematycznie swoją ofertę o kolejne serialowe i filmowe produkcje z katalogu konkurencyjnych wytwórni. W ostatnich dniach do serwisu trafiły trzy głośne produkcje od Disneya, Warnera i Universala. Zacznijmy od tego, że na platformie pojawiła się obecna do tej pory przede wszystkim w ofercie serwisu Disney+ produkcja „Faworyta”.

Jeśli jeszcze nie widzieliście tej produkcji, to mamy idealny okres na nadrobienie tego niedopatrzenia. W kinach gości właśnie nominowany w jedenastu kategoriach do Oscara film „Biedne istoty” w reżyserii Yorgosa Lanthimosa i z główną rolą Emmy Stone. To właśnie ten duet wspomagany takimi gwiazdami jak Olivia Colman i Rachel Weisz odpowiada za wspomnianą „Faworytę”. Film zabiera nas do Anglii z początku XVII wieku i opowiada historię niedołężnej królowej Anny, która jest wyjątkowo podatna na manipulacje ze strony otaczających ją faworyt i kochanek. Produkcja zdobyła aż dziesięć nominacji do Oscara, ale ostatecznie ze statuetki cieszyła się tylko Olivia Colman.

Sprawdź też: Czarnoskóry Superman dostanie swój film! Produkcja Warnera nadal w planach.

Emma Stone Faworyta

W nieco podobnych okolicznościach do oferty Netfliksa trafiło superbohaterskie widowisko „Aquaman”. Film z 2018 roku doczekał się w grudniu ubiegłego roku kinowej kontynuacji. W ostatnich tygodniach na Netfliksie pojawiło się wiele filmów DC Comics od studia Warner Bros i widowisko z Jasonem Momoą nie jest na pewno ostatnią tego typu premierą.

Trzecią filmową premierą, którą proponuje Netflix, jest horror „Halloween zabija” debiutujący w kinach jesienią 2021 roku. To przedostatnia część odświeżonego cyklu o Michale'u Mayersie, w którym do roli z kultowej serii powróciła Jamie Lee Curtis.

zdj. Netflix / HBO Max / Disney+ / SkyShowtime