Netflix pokazał plakat nowej antologii anime. Seria „Makabryczne japońskie opowieści” adaptuje prace Junjiego Ito

Netflix promuje zapowiedzianą na przyszły miesiąc nową antologię grozy skierowaną do fanów mangi i anime. Zapowiedziana w czerwcu tego roku seria „Junji Ito: Makabryczne japońskie opowieści” doczekała się właśnie nowego plakatu.

Junji Ito to jeden z najpopularniejszych autorów mangi z gatunku grozy, który połączył siły Netfliksem w celu stworzenia nowej antologii anime bazującej na jego twórczości. Adaptacja obejmie dwadzieścia opowieści z bogatego dorobku Ito, które zahaczają między innymi o tematykę obłąkania, w tym „Hanging Blimp”, „Tomie・Photo”, „Four x Four Walls” i „Intruder”. Seria Netfliksa będzie kolejna już adaptacja dorobku tego autora po cyklu animacji „Junji Ito Collection” od Crunchyroll.

W głosowej obsadzie produkcji znaleźli się między innymi Rie SuegaraYumiri Hanamori, Yuji Mitsuya, Hiro Shimono, Shoko Nakagawa, Mie Sonozaki i Tomoko Kaneda.

Premierę zapowiedziano na 19 stycznia. Przypomnijmy, że w przygotowaniu znajduje się też opóźniana już kilkukrotnie miniseria anime „Uzumaki. Spirala” będąca ekranizacją najsłynniejszego dreszczowca Junjiego Ito.

zdj. Netflix