Netflix pokazuje nową wersję „Matyldy”. Zobaczcie pierwszy zwiastun

Netflix zaprezentował zwiastun nowej wersji popularnej historii Matyldy Wormwood debiutującej w dziecięcej powieści Roalda Dahla. Jak zapowiada się kolejna interpretacja przygód niezwykłej dziewczynki, która próbuje odnaleźć się w szkole zarządzanej przez złowrogą dyrektorkę? Zobaczcie pierwszy zwiastun.

Historia opowiada o przygodach kilkuletniej Matyldy posiadającej niezwykłe umiejętności telekinezy. Zaniedbywana przez rodziców dziewczynka rozpoczyna naukę w szkole, gdzie musi odnaleźć się w środowisku rówieśników oraz złowrogiej dyrektorki terroryzującej uczniów, oraz samych nauczycieli. Film bazuje bezpośrednio na musicalu z 2010 roku, który powstał na podstawie dziecięcej powieści Roalda Dahla o tym samym tytule. Musicalową wersję historii Matyldy wyróżniono nagrodami Tony i Oliviera

Sprawdź też: To opowieść o odnajdowaniu siebie w świecie pełnym przykazań i ograniczeń. Nowe kadry z „Pinokia” według del Toro zachwycają.

W obsadzie produkcji są Lashana Lynch grająca Miss Honey, dobroduszną nauczycielkę, która pomaga tytułowej Matyldzie, Emma Thompson grająca Miss Trunchbull, dyrektorkę szkoły, do której uczęszcza dziewczynka, a także Andrea Riseborough oraz Stephen Graham. Reżyserią produkcji zajął się Matthew Warchus odpowiadający za sceniczną wersję musicalu z 2010 roku.

Premiera filmu „Matylda” została wyznaczona na platformie Netflix na 2 grudnia 2022 roku.

zdj. Netflix