Netflix porzucił murowany hit. Maggie Gyllenhaal musi szukać pieniędzy gdzie indziej

Jeśli ostrzyliście sobie zęby na nowy film Maggie Gyllenhaal to nie mamy najlepszych wiadomości. Produkcja mająca być nową wersją legendarnego horroru „Narzeczona Frankensteina” została porzucona przez platformę Netflix. Film z Christianem Bale'em będzie musiał teraz znaleźć nowego inwestora.

Christian Bale i Penelope Cruz stworzą kultową parę narzeczonych?

Jeszcze na początku sierpnia mówiło się, że Netflix jest zaangażowany w produkcję nowej wersji horroru „Narzeczona Frankensteina”, którego wyreżyserowaniem zajmie się aktorka Maggie Gyllenhaal. Byłby to dla niej drugi reżyserski projekt. Swój debiut Gyllenhaal zaliczyła filmem „Córka” z Dakotą Johnson i Olivią Colman w rolach głównych. Jej pierwszy projekt cieszył się sporym uznaniem wśród krytyków i zdobył trzy nominacje do Oscara. Sama Gylenhaal została natomiast nagrodzona za scenariusz na festiwalu w Wenecji.

Koniecznie sprawdź też:

Prace na planie „Narzeczonej” miały wystartować na początku przyszłego roku, a w obsadzie produkcji znajdowali się Peter Saragaard oraz Christian Bale, z którym Gyllenhaal  pracowała przy „Mrocznym Rycerzu”. Najnowsze doniesienia ujawniają jednak, że realizacja filmu stanęła pod znakiem zapytania. Ze względu na przedłużający się strajk Netflix postanowił zrezygnować z realizacji kilku produkcji, a wśród nich znalazła się właśnie nowa wersja „Narzeczonej Frankensteina”. Aktualnie twórcy nie rezygnują jeszcze z projektu i będą chcieli znaleźć dla niego nowy dom. Mówi się, że na zrealizowanie filmu potrzebna jest kwota 80 mln dolarów. Najnowsze przecieku ujawniają, że z filmem łączona była niedawno Penelope Cruz, która otrzymała ofertę zagrania głównej roli, tytułowej narzeczonej. Jako Doktor Frankenstein miał jej towarzyszyć wspomniany Christian Bale.

źródło: worldofreel.com / zdj. Natalia Kononchuk / Depositphotos