Netflix powraca do Śnienia! Zdjęcia do 2. sezonu „Sandmana” w końcu wznowione

Niemal trzy tygodnie po zakończeniu strajku aktorów, ekipa „Sandmana” w końcu znalazła się na planie drugiego sezonu. O ponownym uruchomieniu zdjęć do zainspirowanego komiksami Neila Gaimana hitu Netfliksa poinformował w sieci aktor wcielający się w rolę Pożądania, jednego z Nieskończonych

Przypomnijmy, że prace na planie nowych odcinków „Sandmana” wystartowały jeszcze w czerwcu tego roku, ale zostały szybko przerwane ze względu na protest organizacji WGA zrzeszającej amerykańskich scenarzystów. Wkrótce po osiągnięciu porozumienia przedstawiciele Netfliksa rozpoczęli ostatnie przygotowania castingowe – na drodze do wznowienia zdjęć wciąż stał jednak strajk aktorów, którzy przyłączyli się do scenarzystów w połowie lipca. 

Teraz, na kilka tygodni po osiągnięciu porozumienia z aktorami, streamer w końcu ponowił prace na planie drugiego sezonu. O powrocie do kreacji Pożądania z pierwszego sezonu poinformował w sieci Mason Alexander Park. Wpis aktora zobaczycie poniżej. Warto dodać, że w tym samym poście Park wspomina też o uruchomieniu kamer na planie następnego sezonu „Zagubionego w czasie” platformy Peacock.

Kiedy premiera 2. sezonu „Sandmana”? Strajk namieszał w grafiku Netfliksa

W pierwszym sezonie produkcja zaadaptowała zaledwie dwa tomy kultowego cyklu stworzonego przez Neila Gaimana, czyli kolejno „Preludia i nokturny” i „Dom lalki”. Drugi sezon ma bazować na kolejnych tomach „Kraina Snów” oraz „Pora mgieł”, ale jak się właśnie okazało, zobaczymy też ekranową wersję nieco późniejszych historii z komiksów. Takie rozwiązanie wpisuje się we wcześniejsze doniesienia zapowiadające, że Netflix nie chce opisywać kontynuacji „Sandmana” mianem tradycyjnego sezonu drugiego.

Twórcy szykują podobno dla sequela nieco inny format, mający wyraźniej wyodrębnić nową odsłonę na tle zeszłorocznej serii. Możemy założyć, że „Sandman” pójdzie w ślad komiksowego pierwowzoru i nawiąże do różnorodności opowieści Gaimana, które z tomu na tom przybierały bardziej eksperymentalny charakter.

O ile prace produkcyjne nie doczekają się dalszych opóźnień, zdjęcia powinny zostać ukończone w okolicach marca 2024. Premiery nowego „Sandmana” możemy wypatrywać zatem najwcześniej na przełomie 2024 i 2025 roku.

źródło: Tom's Guide / Nerdbot / zdj. Netflix