Netflix wykupi prawa do SnyderVerse? Zack Snyder chętnie wróci do świata DC Comics

Czy jest jeszcze szansa na to, że Zack Snyder dokończy opowiadanie swojej historii o Batmanie, Supermanie i innych członkach Ligi Sprawiedliwości? Studio Warner Bros. pożegnało już tak zwane Snyderverse, ale fani cały czas szukają sposobu na jego kontynuację. Nadziei upatrują w platformie Netflix.

Netflix wykupi filmy o superbohaterach DC? Zack Snyder chętnie wróci do SnyderVerse

Po tym jak fani Zacka Snydera wywalczyli realizację reżyserskiej wersji „Ligi Sprawiedliwości”, studio Warner Bros. stwierdziło, że kończy tym samym sprawę tak zwanego Snyderverse, ale ogromna rzesza miłośników reżysera i jego podejścia do adaptowania przygód Supermana i Batmana nie zamierza się poddawać i dąży teraz do tego, aby Snyder przynajmniej mógł dokończyć historię dotyczącą Ligi Sprawiedliwości i jej potyczki z Darkseidem. Przedstawiciele Warnera skupiają się teraz na tworzeniu nowego filmowo-serialowego uniwersum DC, za które odpowiada James Gunn i nie zamierzają poświęcać swoich środków na realizowanie kolejnych pomysłów Snydera. Sam reżyser też poświęcił się ostatnio tworzeniu autorskiego uniwersum opartego na filmie „Rebel Moon”, który zobaczymy na platformie Netflix jeszcze w grudniu. Przez ostatnie tygodnie Snyder nie odnosił się do trwającej kampanii jego fanów, którzy agitują za wykupieniem praw do Snyderverse przez streamingowego giganta, ale teraz przerwał w końcu milczenie.

Koniecznie sprawdź: Gorący tydzień w streamingu! Netflix, Prime Video, Disney+ zaskakują nowościami. To będą hity.

W wywiadzie dla Cultura Ocio reżysera zapytano, czy byłby otwarty na powrót do swojego zakątka DC Comics, gdyby Netflix zdecydował się na pozyskanie do tego praw. Twórca „Człowieka ze stali” bez wahania odpowiedział: „Gdyby Netflix miał prawa do postaci z mojego uniwersum DC, oczywiście, że bym to zrobił, absolutnie”. Taka wypowiedź będzie niczym wiatr w żagle dla całego ruchu #RestoreTheSnyderVerse, który w najbliższych dniach bez wątpienia jeszcze mocniej ruszy z promowaniem takiego rozwiązania, a przy okazji napędzi też rozgłos wokół Snydera i jego nowego filmu.

Czy Warner może sprzedać prawa do SnyderVerse Netfliksowi?

Zack Snyder Liga Sprawidliwości Netflix

Musimy jednak mieć świadomość, że możliwość odsprzedania Netfliksowi praw do Snyderverse jest wyjątkowo niewielka. Studio Warner Bros. doprowadziłoby wówczas do jeszcze większego zamieszania wśród widzów, którzy nie wiedzieliby, który Batman i Superman są „tymi właściwymi”. Istniałoby także zagrożenie tego, że filmy Snydera powstające dla platformy Netflix przyćmiłyby produkcje kinowe planowane przez Warnera wspólnie z Jamesem Gunnem. Gdyby finansowa sytuacja spółki Warner Bros. Discovery była dobra, to moglibyśmy z całkowitą pewnością stwierdzić, że do takiego rozwiązana nigdy nie dojdzie.

Przeczytaj też: Przełomowa zmiana w streamingu: Netflix będzie pokazywał seriale Disneya. Wśród nich wielkie hity!

Duże problemy finansowe firmy pozostawiają, co prawda niewielką, ale jednak furtkę, do tego, że Netflix mógłby zaproponować astronomiczną kwotę za prawa do stworzenia własnych filmów na bazie komiksów DC Comics i tym samym postawić włodarzy spółki przed niemałym dylematem. Biorąc pod uwagę to, jak chętnie David Zaslav dzieli się licencjami do seriali HBO i filmów DC Comics z innymi platformami, w tym właśnie z Netfliksem, pewne jest na ten moment jedno: fani Snyderverse nie są wcale na straconej pozycji.

zdj. Warner Bros.