Netflix szybko nie skończy „Niebieskookiego samuraja”. W planach 4 sezony i spin-offy

Pod koniec roku serca widzów Netfliksa podbił animowany serial „Niebieskooki samuraj”. Streamingowy gigant szybko zdecydował się na zamówienie drugiego sezonu, ale to wcale nie musi być koniec historii. Twórcy mają w planach cztery serie i już patrzą z nadzieją na perspektywę stworzenia spin-offów.

Niebieskooki samuraj dostanie nawet 4 sezony? Netflix pokaże też spin-offy?

Stworzona przez Michaela Greena i Amber Noizumi francusko-amerykańska koprodukcja przenosi nas do XVII-wiecznej Japonii i opowiada historię tytułowej samurajki, Mizu, która przemierza odizolowany od reszty świata kraj kwitnącej wiśni z misją wymierzenia zemsty czesterem mężczyznom, wśród których znalazł się jej biologiczny ojciec. „Niebieskooki samuraj” zebrał wyjątkowo wysokie oceny wśród widzów i krytyków i szybko został przedłużony przez Netfliksa na drugi sezon.

W serwisie Rotten Tomatoes cały czas debiutancka seria utrzymuje idealny wynik 100% pozytywnych recenzji przy ponad 20 tekstach. Wśród widzów zadowolonych z seansu było z kolei 96% głosujących. Twórca serialu Michael Green mocno walczył o możliwość dalszego opowiadania historii głównej bohaterki i zachęcał fanów serialu do oglądania od razu pełnego sezonu – zapewniał, że tylko w ten sposób Netflix otrzyma dane sprzyjające zamówieniu drugiej serii.

Sprawdź też: Steven Yeun nie zagra potężnego herosa Marvela. Aktor stracił rolę w „Thunderbolts”.

Wiemy już, dlaczego Green chciał, aby produkcja nie skończyła się po pierwszej serii. Okazuje się, że jeszcze na etapie opracowywania pierwszych odcinków twórcy rozpisali historię nawet na cztery sezony i mają także plany dotyczące spin-offów.

Kiedy drugi sezon „Niebieskookiego samuraja” trafi na Netflix?

niebieskooki samuraj kiedy 2 sezon netflix

„Wszystko jest już zaplanowane. Sezon drugi ma zatwierdzony zarys historii. W głębi serca chcemy opowiedzieć co najmniej trzy, cztery sezony. Znamy zakończenie tej historii. Chcielibyśmy ją kontynuować. Mamy też plany na spinoffy” – przekonywał Green podczas listopadowego wywiadu.

Jeśli więc „Niebieskooki samuraj” będzie utrzymywał odpowiedni poziom oglądalności, to możemy doczekać się historii rozłożonej nawet na cztery serie i oczekiwać, że dobre przyjęcie wszystkich odcinków zaowocuje stworzeniem nowych produkcji w samurajskim uniwersum.

Na ten moment nie ujawniono jeszcze, kiedy „Niebieskooki samuraj” powróci na Netflix z drugim sezonem. Nie powinniśmy jednak oczekiwać, że stanie się to wcześniej niż pod koniec 2024 roku. Realnym terminem wydaje się dopiero przełom 2024 i 2025 roku.

źródło: screenrant.com / zdj. Netflix