Netflix szykuje animację o przygodach Asteriksa i Obeliksa. Reżyseruje twórca „Misji Kleopatry”

Kultowa seria komiksowa „Asterix i Obelix” doczeka się kolejnej adaptacji. Nowa seria animowana powstanie dla Netfliksa. Za realizację, jako reżyser i scenarzysta, odpowie Alain Chabat, który w takim samym zakresie odpowiadał za kultowego już „Asteriksa i Obeliksa: Misję Kleopatrę”. W tamtym filmie Chabat wcielił się też w rolę Juliusza Cezara.

Miniserial zrealizowany w stylu animacji trójwymiarowej powstanie w ramach współpracy platformy streamingowej z francuskim wydawnictwem Hachette. Produkuje studio Legende Films. 

Nowa animacja Netfliksa będzie adaptacją „Walki wodzówRené Gościnnego i Alberta Uderzo, ósmego albumu w serii o dzielnym Galu, po raz pierwszy opublikowanego w 1966 roku. Za obecność komiksu na polskim rynku odpowiada oczywiście wydawnictwo Egmont. Poniżej oficjalny opis albumu.

Rzymianie nie ustają w próbach podporządkowania sobie ostatniej opornej galijskiej osady! Tym razem planują podstępnie wykorzystać stary galijski obyczaj walki wodzów. Gdy jeden z wodzów wyzywa drugiego na pojedynek – ten nie może odmówić, a pokonany oddaje się wraz z całym ludem pod rządy zwycięzcy. Asparanoiksa ma pokonać kolaborujący z Rzymem galijski wódz Kolaboriks. Aby tak się stało, nie można dopuścić do tego, by Asparanoiks napił się dającego nadludzką siłę magicznego wywaru, który sporządza druid Panoramiks.

 

Rzymianie szykują więc na druida zasadzkę w lesie, gdy ten idzie po zioła potrzebne do sporządzenia napoju. Jednak podstęp się nie udaje, gdyż czujni Asteriks i Obeliks w porę ich przepędzają. Niestety Obeliks tak niefortunnie rzuca menhirem, że głaz, zamiast w Rzymian, trafia Panoramiksa. Od tego uderzenia druidowi pomieszało się w głowie i nie pamięta receptury magicznego wywaru. Zbliżająca się walka wodzów wydaje się być dla niezwyciężonych Galów przegrana. Jednak nie poddają się i wpadają na przebiegły pomysł... 

Premierę limitowanego serialu zaplanowano na 2023 rok. 

Źródło: Variety / zdj. Egmont