Seriale od HBO podbijają Netfliksa! Te nowości Polacy oglądają teraz najchętniej

Netflix został w ostatnich dniach opanowany przez produkcje konkurencyjnych platform. Jednymi z najpopularniejszych produkcji dostępnych teraz w ofercie streamingowego giganta są seriale i filmy, które do tej pory można było oglądać na HBO Max i Disney+. Zastanawiacie się, co obejrzeć w streamingu? Oto lista 10 najpopularniejszych seriali i filmów, które oglądają teraz Polacy.

Netflix TOP 10 dzisiaj Seriale HBO przyciągają widzów Netfliksa

Mamy kolejny dowód na to, że Netfliksowi opłaca się inwestowanie w oryginalne produkcje konkurencyjnych platform. Ostatnio do serwisu zawitały dwa głośne tytuły, które do tej pory dostępne były wyłącznie na platformie HBO Max i obydwa momentalnie znalazły się w pierwszej dziesiątce najchętniej oglądanych seriali wśród polskich widzów.

Sprawdź też: On naprawdę chce zostać nowym Batmanem! Alan Ritchson zgłasza swoją kandydaturę!

Na szóstym miejscu zestawienia znalazł się serial „Seks w wielkim mieście emitowany od 2004 roku przez sześć sezonów. Do oferty Netfliksa trafiły wszystkie odcinki, ale nie znajdziemy na platformie na razie oficjalnej kontynuacji, czyli produkcji „I tak po prostu” czekającej na emisję trzeciej serii. Wszystkie dotychczasowe odcinki produkcji pozostają na ten moment dostępne wyłącznie na HBO Max.

Kiedy 2. sezon „Stamtąd” na Netflix?

Stamtąd Netflix 2 sezon

Niemal na sam szczyt zestawienia TOP 10 najpopularniejszych seriali wdarł się tytuł „Stamtąd”, czyli mroczny thriller zabierający nas do małego miasteczka wyjętego prosto z sennego koszmaru, które więzi każdego, kto do niego dociera.

Produkcja jest jedną z lepiej przyjętych serialowych nowości ostatnich lat w klimacie grozy i aktualnie czeka na premierę trzeciego sezonu, który powinien pojawić się pod koniec 2024 roku. Zdjęcia do nowych odcinków wystartowały pod koniec ubiegłego roku. Tymczasem widzowie Netfliksa mogą jak na razie oglądać tylko pierwszy sezon. Póki co nie jest jasne, czy serial Stamtąd” pojawi się na Netfliksie także z drugą serią, ale jeśli bardzo Wam zależy na jej obejrzeniu, to jest ona cały czas dostępna w ofercie serwisu HBO Max.

Sprawdź też: Prace nad „Diuną 3” już trwają. Reżyser opowie też o nadciągającej zagładzie nuklearnej.

Podobnie sytuacja ma się w przypadku filmów. Obecnie aż sześć tytułów w pierwszej dziesiątce to filmy na licencji. Najwyżej uplasowała się animacja „Sing 2” utrzymująca się w czołówce najpopularniejszych produkcji już od pewnego czasu. Warto natomiast zwrócić uwagę na to, że w TOP 10 znalazły się już dwie pierwsze części serii „Więźniu labiryntu”, w której zagrali Dylan O'Brien oraz Kaya Scodelario. Filmy należące do Disneya zawitały na platformę Netflix zaledwie trzy dni temu.

TOP 10 Najpopularniejszych filmów na Netflix w Polsce (5 kwietnia)

 1. „Nic na siłę”
 2. „Cena strachu”
 3. „Serce łowcy”
 4. „Sing 2”
 5. „Więzień labiryntu”
 6. „Piep*zyć Mickiewicza”
 7. „Spoczywaj w pokoju”
 8. „Więzień labiryntu: Próby ognia”
 9. „Glass”
 10. „Ojciec Stu”

TOP 10 Najpopularniejszych seriali na Netflix w Polsce (5 kwietnia) 

 1. „Problem trzech ciał”
 2. „Stamtąd” sezon 1
 3. „Dżentelmeni”
 4. „The Good Doctor”
 5. „Kicia Kocia”
 6. „Seks w wielkim mieście”
 7. „Pechowe dinozaury”
 8. „Testament: Historia Mojżesza”
 9. „Ronja, córka zbójniak”
 10. „Archiwum niewyjaśnionych spraw”

zdj. Netflix / HBO