Prace nad „Diuną 3” już trwają. Reżyser opowie też o nadciągającej zagładzie nuklearnej

Poznaliśmy właśnie kolejny z filmowych projektów reżysera „Diuny”. Od kilku tygodni mówiło się, że Denis Villeneuve ma w zanadrzu cztery potencjalne projekty, którymi może zająć się najbliższym czasie. Ostatni z nich przestał właśnie być tajemnicą. Potwierdzono też, że trwają już prace nad stworzeniem „Mesjasza Diuny

Denis Villeneuve też opowie o nuklearnej zagładzie. Prace nad „Diuną 3” już trwają

Diuna: część druga” cały czas świetnie radzi sobie jeszcze w kinach, ale Denis Villeneuve myśli już o kolejnych projektach. Reżyser od dłuższego czasu powtarza, że po spędzeniu ostatnich lat na tworzeniu ekranizacji powieści Franka Herberta będzie chciał odpocząć od pustynnego świata i zająć się innym projektem, zanim podejmie się zrealizowania „Mesjasza Diuny”. Reżyser zdradził, że ma w planach cztery projekty i jednym z nich jest właśnie kontynuacja „Diuny”. Pozostałe dwa to film poświęcony Kleopatrze, z którym ostatnio łączono Zendayę, a trzeci to adaptacja powieści „Spotkanie z Ramą” autorstwa brytyjskiego pisarza Arthura C. Clarke’a.

Do dzisiaj czwarty film pozostawał tajemnicą, ale wiemy już, że chodzi o film bazujący na kolejnej książce, tym razem współczesnej. Studio Legendary odpowiadające za produkcje obydwu części „Diuny” nabyło prawa do zekranizowania książki „Nuclear War: A Scenario” autorstwa Annie Jacobsen. Tytuł ten reprezentujący literaturę faktu ma trafić właśnie w ręce Denisa Villeneuve’a jako kolejny z jego gigantycznych przedsięwzięć filmowych. Z najnowszych informacji wynika jednak, że reżyser zajmie się nim dopiero po ukończeniu „Mesjasza Diuny”, nad którym on i studio Legendary już pracują.

Sprawdź też: On naprawdę chce zostać nowym Batmanem! Alan Ritchson zgłasza swoją kandydaturę!

Denis Villeneuve

Zawarcie umowy na stworzenie filmowej wersji książki zbiega się w czasie z momentem, w którym Nuclear War: A Scenario podbija listę bestsellerów New York Timesa. Książka koncentruje się na badaniu czyhającego nad ludzkością scenariusza atomowej zagłady. Autorka bada ewentualność nuklearnego konfliktu i tego, co stanie się w przypadku rozpoczęcia wojny atomowej na podstawie wielu wywiadów z ekspertami wojskowymi i cywilnymi, którzy pracowali przy tworzeniu narzędzi zagłady i byli wtajemniczeni w plany reagowania na tego typu zagrożenia, a nawet byli też odpowiedzialni za podejmowanie kluczowych decyzji w razie realizacji najgorszego ze scenariuszy.

Film podobnie jak Oppenheimer wyreżyserowany przez Christophera Nolana ma być mrożącą krew w żyłach przestrogą na temat niebezpieczeństw związanych z aktualną epoką niestabilności politycznej w czasach, gdy wiele krajów posiada własny potencjał nuklearny.

zdj. Warner Bros.