Czy „Rojst Millenium” to hit na światową skalę? Tak wygląda TOP 10 na Netflix!

Serial „Rojst MIllenium” pobija od tygodnia polskiego Netfliksa, ale czy zdołał przyciągnąć też zagranicznych widzów? Tak wygląda zestawienie TOP 10 najpopularniejszych seriali i filmów na Netflix.

Netflix TOP 10 dzisiaj Rojst Milleniumświetnie oceniany, ale oglądalność zawiodła

Od premiery przypadającej na 29 lutego serialRojst MIllenium” nieustannie utrzymuje się na szczycie najpopularniejszych produkcji oglądanych przez polskich widzów Netfliksa. Finałowa odsłona serii tworzonej przez Jana Holoubka i Kaspra Bajona nie miała żadnych problemów, aby zająć pierwsze miejsce w rankingu ostatniego tygodnia i to mimo że debiutowała w czwartek.

Dodatkowo przy okazji premiery trzeciego i finałowego sezonu sporo widzów zdecydowało się także na sięgnięcie po poprzednie dwa sezony kryminalnej serii. Pierwszy sezon zajął trzecie miejsce w zestawieniu tygodnia, a drugi sezon wylądował na szóstej pozycji. Dominacja w Polsce nie przełożyła się jednak na popularność wśród zagranicznych widzów.

Sprawdź też: „Dżentelmeni” – recenzja serialu. Już w marcu Netflix przynosi nam serial roku!

TOP 10 Netflix dzisiaj Rojst Millenium

Wśród produkcji nieanglojęzycznych „Rojst MIllenium” zajął dopiero dziesiąte miejsce na przestrzeni całego zeszłego tygodnia. Polski serial mógł liczyć na 5,4 mln godzin oglądania, co daje 1 mln wyświetleń. Jest to wyjątkowo słaby wynik nawet jak na polską produkcję świadczący o tym, że serial ewidentnie nie znalazł widzów na zagranicznych rynkach.

Dla porównania przypomnijmy, że niedawno wielkim hitem stał się polski serial „Forst” z Borysem Szycem w roli głównej. Produkcja w pierwszy weekend (także czwartek-niedziela) wygenerowała imponujące 20,5 mln godzin wyświetleń, co dało mu 4,8 mln wyświetleń.

TOP 10 Najpopularniejszych filmów na Netflix w Polsce

 1. „Mea Culpa”
 2. „Kod 8: Część 2”
 3. „Przez moje okno 3: Znów cię widzę”
 4. „Zapadlisko”
 5. „Astronauta”
 6. „Gru, Dru i Minionki”
 7. „Ruiny”
 8. „Zabij mnie, kochanie”
 9. „Gothika”
 10. „Minionki”

TOP 10 Najpopularniejszych seriali na Netflix w Polsce

 1. „Rojst Millenium”
 2. „Awatar: Ostatni władca wiatru”
 3. „Rojst”
 4. „Kicia Kocia”
 5. „Jeden dzień”
 6. „Rojst '97”
 7. „Po złej stronie torów” sezon 3
 8. „Formuła 1: Jazda o życie” sezon 6
 9. „Wojownik”
 10. „Resident Alien” sezon 1

zdj. Netflix