Netflix usuwa najtańszy plan z oferty. Klienci automatycznie trafią do planu z reklamami

Netflix znowu znalazł się w ogniu krytyki. Streamingowy gigant doprowadził część swoich widzów do wściekłości, po tym, jak poinformował o planach na zlikwidowanie najtańszego planu i automatycznym przeniesieniu klientów do subskrypcji z reklamami.

Netflix likwiduje najtańszy plan. Automatycznie przeniesie klientów do planu z reklamami

Od pewnego czasu Netflix systematycznie dokonuje zmian w swojej polityce cenowej, która ukierunkowana jest na wprowadzanie planu z reklamami kosztem najtańszego z dotychczasowych abonamentów. Netflix opierając się na różnego rodzaju badaniach, jest przekonany, że klienci coraz chętniej korzystają z planu z reklamami i już w styczniu tego roku zapowiedział likwidację podstawowego planu podstawowego bez reklam na niektórych rynkach. Zmiany miały wejść w życie w drugim kwartale i objąć między innymi Wielką Brytanię i Kanadę. I faktycznie, streamingowy gigant zamienia swoje deklaracje w czyny i zaczyna informować klientów z tych krajów o likwidacji najtańszego planu bez reklam.

Streamingowy gigant rozsyłał właśnie maile do swoich użytkowników w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii, którzy do tej pory korzystali z podstawowego planu i informuje ich o tym, że na początku czerwca zostaną przeniesieni automatycznie na tańszy plan z reklamami. W poprzednim roku serwis uniemożliwił nowym użytkownikom wybieranie podstawowego planu, a teraz kontynuuje jego usuwanie również z kont aktywnych subskrybentów. Netflix informuje swoich klientów płacących obecnie miesięcznie 8 funtów za dostęp do platformy, że automatycznie obniży koszt ich abonamentu do kwoty 5 funtów, ale będzie to wiązało się z koniecznością oglądania reklam.

Sprawdź też: Majówka z filmami i serialami! Netflix i inne platformy podrzucają mnóstwo nowości!

netflix cena w polsce

Próbując wynagrodzić te zmiany swoim użytkownikom, Netflix podkreśla w komunikatach, że w nowym planie poprawi się jakość wideo, która będzie teraz na poziomie Full HD (1080p) w porównaniu ze zwykłym HD (720p), z którego przez poprzednie lata mogli korzystać użytkownicy podstawowego planu. Można też oglądać treści na dwóch urządzeniach jednocześnie, oczywiście o ile należą one do tego samego gospodarstwa domowego. Nowy plan z reklamami jest więc tak naprawdę dotychczasowym planem Standard, ale wiąże się z koniecznością oglądania reklam pomiędzy treściami.

Sprawdź też: Tom Hardy wróci jako Mad Max we własnym filmie? Takie są plany George'a Millera. Historia już gotowa.

Jaka jest alternatywa dla klientów, którzy nie chcą oglądać reklam? Oczywiście można całkowicie zrezygnować z abonamentu, albo wybrać jeden z pozostałych planów bez reklam, których koszt wynosi w Wielkiej Brytanii 11 i 18 funtów miesięcznie za plan Standard lub Premium. Oznacza to wzrost ceny odpowiednio o 57% lub 157% względem dotychczasowej ceny planu podstawowego.

Ile kosztuje Netflix w Polsce? Nadciąga podwyżka i plan z reklamami

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku podobnych zmian doczekamy się także w Polsce. Możemy na pewno oczekiwać wprowadzenia na naszym rynku planu z reklamami, ale nie jest jeszcze jasne, czy jego pojawienie się będzie równoznaczne z automatyczną likwidacją planu podstawowego. Podwyżka cen jest jednak niemal pewna, bo cena abonamentów nie wzrosła w naszym kraju już od dłuższego czasu (sierpnia 2021 roku).

Podstawowy za 29 zł miesięcznie

 • Oglądaj filmy, seriale i programy bez reklam oraz graj w gry bez ograniczeń
 • Oglądaj na 1 obsługiwanym urządzeniu jednocześnie
 • Oglądaj w jakości HD
 • Pobieraj na 1 obsługiwane urządzenie jednocześnie

Standardowy za 43 zł miesięcznie

 • Oglądaj filmy, seriale i programy bez reklam oraz graj w gry bez ograniczeń
 • Oglądaj na 2 obsługiwanych urządzeniach jednocześnie
 • Oglądaj w jakości Full HD
 • Pobieraj na 2 obsługiwane urządzenia jednocześnie
 • Opcja dodania 1 dodatkowego użytkownika, który z Tobą nie mieszka

Premium za 60 zł miesięcznie

 • Oglądaj filmy, seriale i programy bez reklam oraz graj w gry bez ograniczeń
 • Oglądaj na 4 obsługiwanych urządzeniach jednocześnie
 • Oglądaj w jakości Ultra HD
 • Pobieraj na 6 obsługiwanych urządzeń jednocześnie
 • Opcja dodania nawet 2 dodatkowych użytkowników, którzy z Tobą nie mieszkają
 • Dźwięk 3D Netflix

zdj. Netflix