Netflix w końcu pokaże coś oryginalnego? Tę pulpową komedię sci-fi zobaczymy już za chwilę

Już za nieco ponad tydzień na Netfliksa trafi ciekawie zapowiadająca się kryminalna komedia science fiction zatytułowana „Sklonowali Tyrone'a”. W rolach bohaterów będących na tropie rządowego spisku klonowania występują John Boyega („Gwiezdne Wojny”), Teyonah Parris („Marvels”) oraz Jamie Foxx („Django”). Co wiemy o tym filmie?

Potencjał na najlepszy tytuł lipca na Netfliksie. Premiera już za tydzień

Pulpowa komedia science fiction, która zapowiada na jako „Truman Show po butelce wódki” opowie o grupie nieoczywistych bohaterów na tropie przerażającej rządowej konspiracji. Boyega wciela się w rolę dilera narkotykowego Fontaine'a, Teyonah Parris zagrała prostytutkę Yo-Yo, a Jamie Foxx – jej alfonsa, Slick Charlesa.

„Przygotujcie się na mieszankę tego co klasyczne, z tym co naprawdę oryginalne. Chciałem, by świat tego filmu sprawiał wrażenie istnienia w dziwnej, hermetycznej bańce, utknęła w jakimś innym miejscu w czasie”. - opowiadał o filmie debiutujący reżyser Juel Taylor. Nad skryptem do produkcji pracował z nim Tony Rettenmaier.

Sprawdź też: Kim jest Pan Samochodzik? PRL-owski Indiana Jones wraca w nowym filmie Netfliksa

Blaxploitation niedługo ożyje na Netfliksie. Fani Jordana Peele'a będą zadowoleni

Projekt Taylora i Rettenmaiera określa się zarówno hołdem dla popularnego w latach 70. nurtu Blaxploitation, jak i kreatywnym miksem gatunkowych elementów satyry, kryminału, horroru i science fiction. Wśród inspiracji twórców dla wypełnionego absurdem obrazu znalazły się takie tytuły jak „Oni żyją”, „Dzień świstaka”, czy „Coś za mną chodzi”. Na papierze film zapowiada się na doskonałą propozycję dla fanów twórczości Jordana Peele'a („Uciekaj”, „To my”) oraz „Atlanty”.

Film „Sklonowali Tyrone'a” zadebiutuje w ofercie Netfliksa dokładnie 21 lipca.

Może zainteresuje Cię: Netflix ma problem. Oglądalność „Wiedźmina” MOCNO rozczarowuje

John Boyega na plakacie filmu Sklonowali Tyrone'a dla Netflix.jpg

Teyonah Parris na plakacie filmu Sklonowali Tyrone'a dla Netflix.jpg

Jamie Foxx na plakacie filmu Sklonowali Tyrone'a dla Netflix.jpg

Źródło: Netflix / EW / Empire / Zdj. Netflix