Netflix wprowadza zmiany w mobilnej aplikacji. Ma być bardziej przyjazna użytkownikowi

Netflix wprowadził nową funkcję w swojej aplikacji mobilnej, która ma zastąpić kartę Pobrane. Zakładka Mój Netflix pojawiła się na razie w aplikacjach Netfliksa w systemie iOS, ale niedługo ma trafić też do posiadaczy systemu Android.

Netflix wprowadza nową funkcję w mobilnej aplikacji

Na funkcjonalność serwisu dostępna teraz w mobilnej aplikacji ma być spersonalizowanym miejscem służącym użytkownikom do ułatwienia i przyśpieszenia wyboru tytułów do obejrzenia. Nowa karta, dostępna od dzisiaj globalnie na urządzeniach z systemem iOS, zapewni łatwy dostęp do pobranych materiałów, polubionych filmów, seriali i programów oraz tytułów zapisanych na Mojej liście. Użytkownicy znajdą na niej także informacje o obejrzanych zwiastunach, ustawionych przypomnieniach, tytułach, których nie obejrzeli do końca lub które oglądali ostatnio.

Netflix twierdzi, że nowa zakłada ma przede wszystkim ułatwiać użytkownikom korzystanie z mobilnej aplikacji podczas przebywania poza domem. Dzięki karcie Mój Netflix można szybko wybrać coś do obejrzenia spośród zapisanych lub pobranych tytułów. Jednocześnie firma zaznacza, że cały czas będzie można także przeglądać stronę główną i inne sekcje w aplikacji, aby przeszukiwać pełen katalog tytułów.

Sprawdź też: Piraci przejmują Netfliksa. Mamy zwiastun jednego z najdroższych seriali platformy.

W oficjalnym komunikacie Netflix zachęca jednocześnie użytkowników, aby korzystali z możliwości przekazywania opinii na temat oglądanych przez siebie produkcji – dodając kciuk w górę przy interesujących ich tytułach oraz dopisując konkretne produkcje do listy. To właśnie na podstawie tych wyborów będzie tworzona zakładka Mój Netflix. Od dzisiaj funkcja dostępna jest na urządzeniach z systemem iOS. Na początku trafi natomiast na aplikację dostępną na urządzeniach z systemem Android.

pl-min.png

zdj. Rafael Henrique / Depositphotos.com / Netflix