Netflix wraca na „Ulicę strachu”. Znamy obsadę nowej części horrorowego cyklu

Netflix potwierdził kilka miesięcy temu, że fani „Ulicy strachu” doczekają się następnej odsłony cyklu zainspirowanego pracami R.L. Stine'a. Tym razem streamer zabrał się za adaptację książki „The Prom Queen”, czyli jednego z mniej popularnych nastoletnich dreszczowców tego pisarza. Poznajcie obsadę.

Netflix zapowiedział nową część horrorowej antologii Ulica strachu

Przypomnijmy, że dotychczasowe streamingowe ekranizacje „Ulicy strachu” składają się trzy filmy rozgrywające się w kolejno 1994, 1978 i 1666 roku. W pierwszej części grupa nastolatków odkrywa, że przerażające incydenty, do których od setek lat dochodzi w ich miasteczku mogą być z sobą powiązane. Kontynuacje, które pojawiały się w ofercie platformy w odstępie tygodnia zagłębiały widzów w przeszłość miasteczka Shadyside rysując złowieszcze związki między każdą ze zbrodni.

W obliczu sporej popularności trzech poprzednich filmów, kierownicy Netfliksa nie zwlekali zbyt długo z rozpoczęciem przygotowań kolejnej części. Sam pisarz, R. L . Stine, ujawnił kilka miesięcy temu, że w następnym filmie rozgrywającym się w miasteczku Shadyside streamer podejmie się zaadaptowania powieści „The Prom Queen” (pol. „Królowa balu”), piętnastego tomu cyklu „Ulica strachu”.

W pierwowzorze – książce napisanej przez Stine'a jeszcze w roku 1992 – pisarz opowiedział o serii tajemniczych zbrodni otaczających końcoworoczny bal w liceum w miasteczku Shadyside. Gdy zaczynają umierać kolejne kandydatki do tytułu królowej balu, główna bohatera Lizzie McVay zaczyna podejrzewać, że to ona będzie następną ofiarą. Postanawia samodzielnie podjąć się zdemaskowania zabójcy.

Sprawdź też: „Krzyk” wraca do podstaw. W siódemce z Ghostface’em znów powalczą Courtney Cox i Neve Campbell

Ulica strachu nowa czesc

Najnowsze wieści o filmie wskazują, że zmianie względem książki ulegnie czas akcji. Czwarta „Ulica strachu” Netfliksa rozegra się pod koniec lat 80., a więc pomiędzy pierwszą i drugą częścią oryginalnej trylogii. Poznaliśmy też główną obsadę. W „The Prom Queen” występują India Fowler („Gwiazdka w Pałacu”), Suzanna Son („Red Rocket”), Fina Strazza („Paper Girls”), David Iacano („Tego lata stałam się piękna”), Ella Rubin („Scenariusz na miłość”), Chris Klein („American Pie”), Lili Taylor („Sześć stóp pod ziemią”) oraz Katherine Waterston („Obcy: Przymierze”). Wszystko wskazuje na to, że w filmie nie pojawi się natomiast żaden z bohaterów poprzednich filmów.

Wraz z nową obsadą, z produkcją związał się też nowy reżyser. Za kamerą „Fear Street: The Prom Queen” pojawi się Matt Palmer, mający w dorobku film „Kaliber”. Na tym stanowisku zastąpi twórczynię wszystkich poprzednich odsłon, Leigh Janiak. Dodajmy, że Palmer jest też współautorem scenariusza – tekst stworzył wspólnie z Donaldem McLearym.

Na chwilę obecną nie wiemy, kiedy ruszą zdjęcia do filmu.

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. Netflix