Nicolas Cage spróbuje przetrwać w świecie po apokalipsie. Jest data premiery thrillera „Arcadian”!

Nicolas Cage wkrótce powróci na ekrany za sprawą nowego postapokaliptycznego thrillera. W „Arcadian” u boku aktora pojawiają się Jaeden Martell („To”) i Maxwell Jenkins („Zagubieni w kosmosie”). Akcja filmu rozgrywa się się w świecie po cywilizacyjnym kolapsie i gwałtownym spadku populacji. Poznaliśmy datę premiery

Aktor z „Dream Scenario”, „Świni” i „Nieznośnego ciężaru wielkiego talentu” wciela się w rolę farmera-odludka, który wraz ze swoimi dwoma nastoletnimi synami zdołał przetrwać katastrofę. Rodzina wciąż znajduje się w niebezpieczeństwie. Każdej nocy, tuż po zachodzie słońca, na żer wychodzą krwiożercze istoty i mordują wszystko, co stoi na ich drodze. Po tym, jak jeden z synów podejmuje lekkomyślną decyzję i naraża się na atak, bohaterowie zostają zmuszeni do brutalnej walki o życie.

Jako reżyser za „Arcadian” odpowiada Ben Brewer, twórca „Skarbca” z 2016 roku (innego filmu z główną rolą Cage'a) i zarazem specjalista od efektów specjalnych (jego pracę widzieliśmy między innymi przy „Wszystko wszędzie naraz”). Scenariusz napisał Michael Nilon („Braven”). Za wyprodukowanie filmu odpowiadają między innymi firmy Saturn Films (należąca do Nicolasa Cage'a), Redline Entertainment oraz Highland Film Group.

Za oceanem dystrybucją filmu zajmie się RLJE Films. Do kin „Arcadian” zawita za niecałe dwa miesiące: dokładnie 12 kwietnia. Parę miesięcy później produkcję będą mogli zobaczyć subskrybenci amerykańskich usług Shudder i AMC+. Z kolei pierwszy pokaz odbędzie się w ramach rozpoczynającego się w marcu festiwalu SXSW w Austin.

Termin premiery w Polsce nie został jeszcze potwierdzony.

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. RLJE Films