Nicolas Cage w surrealistycznej komedii A24. Co powiecie na jego nową kreację?

W sieci pojawiło się kilka nowych fotek z komediowej produkcji studia A24, w której główną rolę odegrał sam Nicolas Cage. W „Dream Scenario” wciela się w rolę podstarzałego mężczyzny, który bez wyraźnego powodu zaczyna pojawiać się w snach obcych ludzi. 

Dream Scenario” jest autorskim dziełem Kristoffera Borgliego („Chora na siebie”). Wraz z nim komedię jako producenci tworzyli m.in. Lars Knudsen („Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii”) oraz ceniony twórca horrorów Ari Aster („Midsommar”). Obsadę uzupełniają Michael Cera („Juno”), Julianne Nicholson („Mare z Easttown”), Tim Meadows („Wredne dziewczyny”) i Dylan Baker („Hunters”).

Cage zagrał w filmie postać niezdarnego profesora, który pewnej nocy staje się celebrytą. Z nieznanych przyczyn mężczyzna zaczyna masowo pojawiać się w cudzych snach. Film ma wziąć pod lupę kulturę mediów społecznościowych, a w szczególności jej „viralowość”, jak i wpływ na to, w jaki sposób wchodzimy w interakcje z innymi w codziennym życiu.

Sprawdź też: Sophie Turner wróci w wielkim stylu? Gwiazda „Gry o Tron” ma zachwycić widzów

Film zadebiutuje podczas trwającego od czwartku Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto, po czym 10 listopada trafi do amerykańskich kin. W Polsce będziemy musieli poczekać na niego kilka miesięcy dłużej. Premiera odbędzie 12 stycznia przyszłego roku.

Dream Scenario A24 2.JPG

Dream Scenario A24 3.JPG

Dream Scenario A24.JPG

Zdj. A24