Sophie Turner wróci w wielkim stylu? Gwiazda „Gry o Tron” ma zachwycić widzów

Wygląda na to, że wkrótce znów zrobi się głośno o Sophie Turner, aktorce znanej najlepiej z takich produkcji „X-Men” czy „Gra o Tron”. A przynajmniej tak sugeruje jeden z kierowników stacji telewizyjnej The CW. W wywiadzie odniósł się do powstającego obecnie odcinkowego dramatu kryminalnemu „Joan”, określając rolę Brytyjki mianem „fenomenalnej”.

Czy Sophie Turner znów stanie się gwiazdą ekranu i zgarnie nagrody?

W swoim najnowszym aktorskim przedsięwzięciu była Sansa Stark z „Gry o Tron” wciela się w rolę Joan Hannington, słynnej złodziejki diamentów, znanej w niektórych kręgach jako „matka chrzestna” brytyjskiego półświatka. W serialu rozgrywającym się w latach 80. i opartym na prawdziwej historii Hannington główną bohaterkę poznamy, gdy ta z trudem radzi sobie z rolą matki, niemal w pojedynkę opiekując się sześcioletnią córką, oraz żony, tkwiącej w fatalnym małżeństwie z brutalnym kryminalistą. „Gdy okoliczności zmuszają jej męża do nagłej ucieczki, Joan wykorzystuje okazję, by stworzyć dla siebie i swojej córki zupełnie inne życie. Przyjmuje nową tożsamość i... staje się arcymistrzowską złodziejką drogocennych kamieni” – czytamy w oficjalnym opisie

Sprawdź też: Robert Rodriguez zaprasza na armagedon. „Mali agenci” powracają nowej odsłonie – pełny zwiastun

Prace na planie sześcioczęściowej brytyjskiej serii dobiegły końca w ubiegłym tygodniu – wyjawił w najnowszym wywiadzie Brad Schwartz. Podczas rozmowy z magazynem The Hollywood Reporter szef oryginalnej ramówki The CW nie szczędził słów uznania pod adresem Turner. „Byłem pod wrażeniem. Sophie Turner jest w tym fenomenalna” – opisywał, dodając, że kreacja i aktorki i całe przedsięwzięcie jest prawdziwą „przynętą na przyszłoroczne nagrody”.

Poza Turner w obsadzie są też Frank Dillane („Fear the Walking Dead”), Kirsty J. Curtis („Match Not Found”), Gershwyn Eustache Jr. („Britannia”) i Laura Aikman („The Rising”). Za scenariusz do serialu odpowiedziała Anna („Pani Wilson”). Z kolei za kamerą stanął laureat nagrody BAFTA, Richard Laxton („Anglik w Nowym Jorku”).

Choć dokładna data premiery „Joan” nie została jeszcze ujawniona, Schwartz zasugerował, że serialu możemy spodziewać się w pierwszym lub drugim kwartale przyszłego roku.

Poniżej zobaczycie jak Turner prezentuje się w roli Joan Hannington.

Sophie Turner nowy serial Joan.JPG

Źródło: TV Line / zdj. Xavier Collin / depositphotos / The CW