Nie będzie 2. sezonu „Człowieka, który spadł na Ziemię”. Showtime skreśla dalsze plany wobec serialu

Decydenci usługi Showtime zrezygnowali z dalszego rozwijania serialowego remake'u „Człowieka, który spadł na Ziemię”. Tym samym, produkcja przerabiająca kultowy film z Davidem Bowiem zakończyła się na debiutanckim sezonie.

głównej roli serialu pojawił się Chiwetel Ejiofor. Aktor znany z występów w takich produkcjach, jak „Zniewolony” czy „The Old Guard”, wcielił się w postać obcego, który przybywa na Ziemię po tym, jak jego ojczysta planeta przestaje istnieć

„Nasze podziękowania dla niezwykłych Alexa Kurtzmana, Jenny Lumet, Johna Hlavina i Sarah Timberman, którzy znakomicie przekształcili film z Davidem Bowiem w opowieść skrojoną na nasze czasy” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Showtime'u. „I wielkie gratulacje dla obsady – Chiwetela Ejiofora, Naomie Harris i Billa Nighy'ego – za ożywienie tej opowieści. Alex i Jenny od początku wyobrażali sobie Człowieka, który spadł na Ziemię jako historię zamkniętą. Flirtowaliśmy z ideą poszerzenia jej na drugi sezon, ale podjęliśmy ostatecznie decyzję, by zamknąć ją na jednej, dobrze opowiedzianej serii”.

Sprawdź też: Nowy horror twórcy „Nawiedzonego domu na wzgórzu” z rekordem Guinnessa. Chodzi o ilość jump scare’ów

Według raportu The Hollywood Reporter decyzja o zakończeniu serialu poprzedza ostatnie zmiany w kierownictwie Showtime'u i Paramount Global. Odnosząc się z kolei do oświadczenia amerykańskiej usługi streamingowej, warto dodać, że Kurtzman, Hlavin i Lumet, którzy pełnili przy serialu rolę współshowrunnerów rozwijali remake klasycznego miniserialu jako miniserię tylko do mniej więcej połowy okresu realizacji. Od tego czasu zakładano najwyraźniej, że pierwszy serial nie domknie szerszej historii. Włodarze Showtime'u podjęli jednak odmienną decyzję, w przekonaniu, że opowieść Faradaya granego przez Ejiofora dobiegła naturalnego końca. 

Poza Ejioforem, Harris i Nighym, w obsadzie „Człowieka, który spadł na Ziemię” znaleźli się Annelle Olaleye, Clarke Peters, Jimmi Simpson, Kate Mulgrew, Sonya Cassidy, Joana Ribeiro i Rob Delaney. Za scenariusze odpowiadali, obok Lumet i Kurtzmana, również Jane Maggs, Michael Alaimo i John LopezNa pierwszy sezon złożyło się dziesięć odcinków. Serial nie został niestety udostępniony w żadnej z polskich usług streamingowych. 

Zdj. Showtime