Nie będzie globalnej premiery „Tenet”! Sierpniowa premiera odwołana

Warner Bros. zdecydowało, że najnowszy film Christophera Nolana nie doczeka się konwencjonalnej premiery obejmującej większość światowych rynków i zadebiutuje na początku w tych krajach, które będą gotowe na przyjęcie widzów. Nieaktualna stała się także sierpniowa premiera widowiska.

Studio przez wiele miesięcy starało się doprowadzić do globalnej premiery filmu „Tenet”, ale dzisiaj ogłosiło w końcu, że film doczeka się kolejnego opóźnienia - wyznaczona na 12 sierpnia data premiery jest już nieaktualna. Powodem tej decyzji jest ostatni wzrost zachorowań na COVID19 w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych.

Podczas gdy amerykański rynek pozostaje w większości zamknięty dla widzów, studio będzie chciało doprowadzić do premiery filmu w tych krajach, które poradziły sobie z opanowaniem epidemii. „Tenet” otworzy się prawdopodobnie najpierw na rynkach zagranicznych, takich jak Europa i Azja i może pojawić się też w kilku rejonach USA, w których kina będą mogły bezpiecznie działać. Studio Warner Bros. powinno ogłosić nową datę premiery i plan dystrybucji filmu w ciągu najbliższych dni.

Nieoficjalnie mówi się, że Warner przeniesie premierę filmu „Tenet” na wrzesień. Spekulacje te potwierdza między innymi to, że studio oficjalnie potwierdziło, że zrezygnowało z wrześniowej premiery horroru „Obecność 3”, która została przesunięta na 4 czerwca 2021 rok. Studio poinformowało jednocześnie, że zmiany w ich kalendarzu nie dotyczą filmów „Wonder Woman 1984” i „Diuna”, które nadal mają trafić do kin odpowiednio 2 października i 18 grudnia.

Główne role w „Tenet” zagrali Robert Pattinson, Elizabeth Debicki i John David Washington. W obsadzie filmu są również: Michael Caine, Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson i Clémence Poésy. Autorem zdjęć do filmu jest Hoyte van Hoytema, stały współpracownik Nolana, który pracował między innymi przy „Dunkierce” i „Interstellar”, a montażem zajmie się Jennifer Lame. Muzykę do filmu skomponuje Ludwig Göransson, laureat Oscara za ścieżkę dźwiękową do „Czarnej Pantery”. Stworzeniem scenografii zajmie się z kolei Nathan Crowley, a kostiumami Jeffrey Kurland.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Warner Bros.