Nie będzie następnego pojedynku Rowana Atkinsona i pszczoły. Serial Netfliksa został anulowany

Netflix zrezygnował z realizacji następnego sezonu komediowego serialu „Człowiek kontra pszczoła”. Główną rolę w pierwszej i zarazem ostatniej odsłonie produkcji zagrał Rowan Atkinson, kultowy gwiazdor „Jasia Fasoli” i „Czarnej Żmii”. 

Drugiej rundy nie będzie. „Człowiek kontra pszczoła” z Akinsonem anulowany

Serial opowiada o Trevorze, nieporadnym mężczyźnie uwikłanym w prywatną wojnę z pszczołą, która dostała się do znajdującej się pod jego opieką luksusowej posiadłości. W duchu wielu komediowych przedsięwzięć Atkinsona „jedynym efektem tej walki są coraz większe zniszczenia”. 

Jako pierwszy o zakończeniu serialu poinformował brytyjski serwis The Sun. Poza potwierdzeniem, że „Człowiek kontra pszczoła” nie doczeka się następnego sezonu, nie otrzymaliśmy żadnego uzasadnienia ze strony przedstawicieli Netfliksa. Możemy jednak założyć, że – jak często bywa z komediami streamera – pierwsza seria nie uzyskała wystaraczającego zainteresowania wśród widzów platformy. Dodajmy jednak, że wkrótce po premierze produkcja spędziła dwa tygodnie w globalnym zestawieniu Top 10 Netfliksa. W ciągu tego czasu na całym świecie oglądano ją przez ponad 43 miliony godzin, co – biorąc pod uwagę krótki czas trwania każdego z odcinków – stanowi ostatecznie wynik warty uwzględnienia.

Sprawdź też: Nicholas Hoult i Melissa Barrera gwiazdami dreszczowca o programie randkowym

Na produkcję złożyło się dziesięć odcinków, z których każdy trwał zaledwie około dziesięć minut. Współtwórcą serii jest Will Davies, z którym Atkinson przygotował film „Johnny English”. Davies jest też producentem wykonawczym, obok Chrisa Clarka („Wszystkie pieniądze świata”).

zdj. Netflix