Nie będzie trzeciego sezonu serialu „Wychowane przez wilki”. HBO Max ucina kosmiczną sagę Ridleya Scotta

Platforma HBO Max zdecydowała o zakończeniu emisji serialu „Wychowane przez wilki” stworzonego między innymi przez Ridleya Scotta. Pojawiają się jednak informacje, że ucięta przedwcześnie produkcja może doczekać się zakończenia w ramach innej platformy streamingowej.

Serial „Wychowane przez wilki” koncentruje się na dwóch androidach, których zadaniem jest wychowywanie ludzkich dzieci na tajemniczej planecie. Kiedy kolonia zaczyna się rozrastać, pojawiają się napięcia religijne, które mogą doprowadzić do wielkiego buntu. W drugiej serii widzieliśmy, jak para androidów, Matka (Amanda Collin) i Ojciec (Abubakar Salim), wraz z gromadką sześciorga swoich ludzkich dzieci, dołączyli do nowo utworzonej ateistycznej kolonii osadzonej w tropikalnej strefie planety Kepler 22 b. Szybko okazało się jednak, że problemy z odnalezieniem się w tym nowym społeczeństwie to dopiero początek ich kłopotów, ponieważ „prawdziwe dziecko” Matki zagraża życiu tych, którzy są ostatnimi przedstawicielami rasy ludzkiej.

Sprawdź też: Johnny Depp zagra w kolejnej części „Piratów z Karaibów”? Były dyrektor Disneya nie ma wątpliwości.

Przedstawiciele HBO Max nie podali oficjalnego powodu anulowania serialu, ale możemy się domyślać, że chodzi o zbyt małe zainteresowanie ze strony widzów w porównaniu do sporych kosztów produkcyjnych. Jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnej decyzji o anulowaniu serialu głos w sprawie jego losu zabrał w mediach społecznościowych aktor Abubakar Salim wcielający się w jednego z bohaterów. Według niego powodem anulowania produkcji są ostatnie zmiany na głównych stanowiskach spółki Warnera, które wynikają z fuzji z firmą Discovery. Co ciekawe, Abubakar Salim ujawnił też, że trzeci sezon serialu został już opracowany przez twórców i anulowanie serialu przez HBO Max oznacza jego przedwczesne zakończenie. Według aktora istnieje jednak szansa na to, że produkcja może doczekać się kontynuacji w ramach innej platformy streamingowej, o co mają zabiegać już twórcy i ekipa producentów. Na koniec aktor zaapelował do fanów o wsparcie inicjatywy i ubieganie się o dokończenie historii.

zdj. HBO Max