„Nie czas umierać” będzie najdłuższym filmem o Bondzie

Najnowszy film o przygodach Jamesa Bonda, którym Daniel Craig pożegna się z rolą Agenta 007, będzie najdłuższą odsłoną trwającej od 1962 roku serii.

Najnowsze informacje z kin w USA i Holandii ujawniły, że film będzie trwał aż 163 minuty, czyli 2 godziny i 43 minuty. Najnowsza odsłona przygód popularnego agenta MI6 przebije tym samym czas trwania ostatniej części pod tytułem „Spectre”, która trwała o kwadrans krócej, 148 minut. Craigowi przypadnie więc zarówno najdłuższy film w całej historii sagi, jak i najkrótsza odsłona, film Quantum of Solace, który trwał 106 minut.

Fabuła i obsada nowego Bonda

Na początku filmu zastaniemy Bonda, który porzucił służbę agenta MI6 i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Bohaterowi nie będzie jednak dane zbyt długo cieszyć się emeryturą, po tym, jak zjawia się u niego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA i prosi o pomoc. Wysłannik amerykańskiego rządu potrzebuje pomocy w uratowaniu porwanego naukowca. Misja okazuje się jednak bardziej niebezpieczna, niż początkowo przypuszczano, i naprowadza Bonda na trop tajemniczego złoczyńcy uzbrojonego w niebezpieczną nową technologię.

Oprócz Craiga w głównych rolach powrócą Ralph Fiennes jako M, Lea Seydoux jako Madeleine Swann, Naomie Harris jako Moneypenny, Ben Whishaw jako Q, z Rory Kinear jako Tanner i Jeffrey Wright jako Felix Leiter. W nowych rolach pojawią się natomiast Dali Benssalah, Billy Magnussen, Ana De Arma, David Dencik, Lashana Lynch i Rami Malek.

Kiedy premiera filmu „Nie czas umierać”?

Nowa odsłona Bondowskiej serii zadebiutuje w polskich kinach już 3 kwietnia 2020 roku. Polacy zobaczą film pięć dni wcześniej niż Amerykanie. W USA premiera filmu, którą początkowo zapowiadano na 14 lutego 2020 roku, została ostatecznie przesunięta na 8 kwietnia 2020 roku.

źródło: zdj. MGM