Nie tylko Kate Bush. Metallica też zyskała na popularności „Stranger Things”. Zespół dziękuje twórcom

„Running Up That Hill (A Deal with God)” okazało się największym hitem nowego sezonu „Stranger Things”, ale to niejedyna piosenka, którą udział w hicie Netfliksa wywindował na toplisty muzycznych streamingów. Podobny renesans odnotowało też kultowe „Master of PuppetsMetalliki. W mediach społecznościowych napływ nowych fanów legendarnej kapeli skomentowali sami członkowie zespołu. 

Heavymetalowy singiel z albumu z połowy lat osiemdziesiątych usłyszeliśmy w finałowym odcinku „Stranger Things 4”, w scenie, w której Eddie Munson rozgrywa epicki koncert w wymiarze znanym w serialu jako Upside Down. Od czasu premiery końcówki sezonu, „Master of Puppets” trafiło na globalną listę przebojów Spotify. Na chwilę obecną w przygotowanym przez tę usługę zestawieniu Top-50 piosenka cieszy się siedemnastym miejscem z ponad dwoma milionami odtworzeń (z kolei popowa ballada Kate Bush wciąż utrzymuje pierwsze miejsce, mając na koncie aż siedem milionów odtworzeń). Kultowa kompozycja znakomicie poradziła sobie również w zestawieniu iTunes Top 100 Rock Songs, w którym zajmuje obecnie miejsce na samej górze.

Do skoku zainteresowania „Master of Puppets” w nowym wpisie na Instagramie odnieśli się też sami członkowie Metalliki. Ich oświadczenie znajdziecie poniżej. 

Sposób, w jaki Bracia Duffer wplatali muzykę w „Stranger Things”, zawsze stał na wysokim poziomie, więc byliśmy szczególnie zajarani, że nie tylko wykorzystali w serialu „Master of Puppets”, a zrobili to przy tak kluczowej scenie. Nie mogliśmy się doczekać, by zobaczyć końcowy rezultat i rozwalił nas zupełnie. Wykonanie jest szalenie dobre. Tak dobre, że niektórzy ludzie byli w stanie odgadnąć piosenkę za sprawą zaledwie kilku sekund przedstawiających ręce Josepha Quinna [grającego Eddiego] w zwiastunie!! To szalenie fajna rzecz.

 

To niezwykły zaszczyt, że mogliśmy być częścią drogi Eddiego i znaleźć się w towarzystwie innych niesamowitych artystów, których piosenki pojawią się w serialu. 

 

Warto przypomnieć, że bracia Duffer nie osiedli na laurach po premierze najnowszej odsłony flagowego tytułu Netfliksa. Jak dowiedzieliśmy się wczoraj, duet ma już konkretny plan wobec „Stranger Things 5”. Więcej szczegółów w tym miejscu.

źródło: CBR / zdj. Netflix