Nie zobaczymy aktorskiej wersji „Atomówek”? The CW skreśliło plany wobec serialu

Po dwóch latach zakulisowych komplikacji aktorska wersja popularnej animacji o Atomówkach ostatecznie wypadła z grafiku The CW. Rezygnacja z projektu nie oznacza jednak, że szanse na serial spadły do zera – sugeruje kierownik amerykańskiej stacji. 

Przypomnijmy, że The CW jeszcze w 2021 roku zleciło realizację pilotażowego odcinka odświeżonych „Atomówek”. Po obejrzeniu wstępnej produkcji włodarze stacji mieli jednak nie być przekonani do kształtu projektu (określono go wówczas przedsięwzięciem nadmiernie kampowym – The CW liczyło zaś na serial utrzymany w nieco poważniejszej tonacji) i zamówili od twórców drugą wersję pilota. Po drodze z produkcją rozstała się też Chloe Bennet, mająca wcielać się w Bójkę, jedną z trzech głównych bohaterek.

Choć w ostatnich miesiącach projekt pozostawał w zawieszeniu, w najnowszym raporcie serwisu TV Line wyjawiono, że „Atomówki” nie doczekają się realizacji w ramach The CW. Sprawę skomentował już Brad Schwartz odpowiadający za oryginalną ramówkę amerykańskiej stacji: „Prawa do serii zostały przekazane studiu. [Twórcy] mają zatem możliwość dalszego rozwijania projektu i sprzedania go każdemu innemu dystrybutorowi”. Choć wygląda zatem na to, że „Atomówki” mogą jeszcze podchwycić zainteresowanie innej stacji lub usługi streamingowej, na chwilę obecną projekt został oficjalnie skreślony.  

Sprawdź też: Serialowy „Flash” w końcu dobiega do mety. Pokazano zwiastun ostatniego odcinka hitu The CW

Za dwukrotnie zrealizowany odcinek pilotażowy odpowiedzieli scenarzyści Heather Regnier („iZombie”) i Diablo Cody („Juno”) oraz reżyser Maggie Kiley. W obsadzie byli Dove Cameron („Descendants”) i Yana Perrault grające odpowiednio Bajkę i BrawurkęRobyn Lively („Młoda czarownica”, „Karate Kid 3”) jako Sara Bellum, Donald Faison jako Profesor Atomus i Nicholas Podany jako Joseph „Jojo” Mondel Jr.

źródło: TV Line / zdj. The CW