Nie żyje Maciej Kujawski. To on podkładał głos Kubusiowi Puchatkowi

Nie żyje Maciej Kujawski. Polski aktor teatralny i telewizyjny oraz dubbingowy znany między innymi z podkładania głosu Kubusiowi Puchatkowi w animacjach Disneya. Grał też w serialu Na Wspólnej.

Kujawski zmarł w nocy z 24 na 25 maja w wieku 70 lat. O jego śmierci poinformował w mediach społecznościowych Teatr Kwadrat, z którym aktor był związany aż od 1986 roku. Z ogromnym smutkiem i żalem pragniemy Was poinformować, że minionej nocy odszedł od nas, nasz serdeczny kolega i wspaniały aktor związany z naszym Teatrem od 1986 roku Maciej Kujawski”. – czytamy w komunikacie zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Urodził się 23 lutego 1953 w Warszawie. Uczęszczał do XXV Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Warszawie. W 1978 roku skończył studia na PWST w Warszawie, a rok wcześniej debiutował na deskach Teatru na Woli w Warszawie w spektaklu „Podróż po Warszawie” wyreżyserowanej przez Andrzeja Strzeleckiego. Związany był z tym teatrem przez kolejne osiem lat. Widzowie oglądający animacje Disneya o Kubusiu Puchatku zapamiętają go właśnie z użyczania głosu tytułowemu niedźwiadkowi.

zdj. TVN