Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka. Polska aktorka znana ze „Świata według Kiepskich” miała 58 lat

Nie żyje polska aktorka Marzena Kipiel-Sztuka znana milionom Polaków z roli Halinki Kiepskiej w kultowym serialu „Świat według Kiepskich”. Zmarła w wieku 58 lat po ciężkiej chorobie.

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka. Aktorka znana ze „Świat według Kiepskich”

9 czerwca 2024 roku po długiej chorobie zmarła polska aktorka Marzena Kipiel-Sztuka. Informację o jej śmierci w mediach społecznościowych przekazała dzisiaj aktorka Renata Pałys wcielająca się w „Kiepskich”. „Dziś rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka” – napisała na swoim profilu na Facebooku.

Sprawdź też: Freya Allan wraca jako Ciri w nowym stroju! Netflix wprowadzi istotną zmianę względem książki?

Urodzona w Legnicy w 1965 roku aktorka znana była przede wszystkim milionom telewidzów ze wcielania się przez wiele lat w postać Halinki Kiepskiej w sitcomie „Świat według Kiepskich” emitowanym przez stację Polsat.

Skończyła Technikum Budowlane w Legnicy, a pod koniec lat 80. ubiegłego wieku pracowała w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, w którym pełniła rolę suflera. Od 1989 roku zaczęła występować na deskach legnickiego Teatru Dramatycznego, gdzie pracowała aż do 2000 roku. Od 1999 roku przez kolejne 23 lata, aż do zakończenia emisji, wcielała się w żonę Ferdka Kiepskiego, głównego bohatera „Świata według Kiepskich”.

zdj. Polsat