Niespodzianka! Anya Taylor-Joy zagrała w drugiej „Diunie”. W kogo się wcieliła?

Wydawało się, że trudno będzie sprawić, aby obsada drugiej „Diuny” stała się jeszcze imponująca, ale uroczysta premiera w Londynie przyniosła widzom czekającym na nowy film Denisa Villeneuve’a nie lada niespodziankę. Okazało się, że tajemniczą rolę w produkcji zagrała Anya Taylor-Joy.

Anya Taylor-Joy zagrała w „Diunie 2”!

Wczoraj w Londynie odbyła się światowa premiera filmu „Diuna: część druga”, która przyciągnęła uwagę wszystkich fanów czekających na pojawienie się produkcji w kinach. Już od kilku dni w sieci pojawiały się sugestie, że Anya Taylor-Joy mogła odegrać w filmie tajemniczą rolę po tym, jak fani zauważyli, że nowa na „Diuna” znalazła się na liście filmów aktorki w serwisie Letterboxd. Przy okazji uroczystej premiery przypuszczenia te zostały potwierdzone. Gwiazda „Wikinga” pojawiła się na czerwonym dywanie, co jeszcze nie było jednoznaczne z jej udziałem w produkcji, ale po premierowym seansie osoby, które miały okazję obejrzeć drugą część „Diuny”, rozwiały wątpliwości i ujawniły, że Anya Taylor-Joy faktycznie pojawiła się na ekranie.

Aktorka sama także potwierdziła angaż do filmu w transmisji prowadzonej przez Warnera. „To spełnienie marzeń” – przyznała w odpowiedzi na to, jak to jest dołączyć do franczyzy. „Książki są niesamowite, i nie ma nic lepszego niż praca z tą obsadą i Denisem”. Aktora pokusiła się też o entuzjastyczną opinię na temat samego filmu, twierdząc, że to „jeden z najlepszych filmów, jakie kiedykolwiek widziałam w życiu”.

Na razie nie potwierdzono, w kogo wcieliła się Joy, ale ma być to jedna z najważniejszych postaci całego uniwersum, co może oznaczać tylko jedno. Najprawdopodobniej Anya Taylor-Joy otrzymała rolę Alii Atrydy, córki księcia Leto i Jessiki oraz młodszej siostry Paula. Jako dziecko bohaterka pojawia się już w drugiej części pierwszego tomu, a od kolejnego odgrywa wyjątkowo istotną rolę dla całego uniwersum. Możliwe, że aktorka na potrzebę nowej części użyczyła jedynie głosu bohaterce i osobiście przejmie rolę dopiero w „Mesjaszu Diuny” lub pojawiła się jako dorosła Alia w wizjach z przyszłości.

Sprawdź też: Czas platformy HBO Max w Polsce dobiega końca. Co nowego czeka na nas przed wielką przemianą?

Diuna część 2 zakończenie

Anya Taylor-Joy uzupełnia gwiazdorską obsadę, w której główne role zagrali, wracający do swoich kreacji z pierwszej części: Timothée Chalamet jako Paul Atryda, Rebecca Ferguson jako Lady Jessica, Zendaya jako Chani, Josh Brolin jako Gurney Halleck, Dave Bautista jako Glossu Rabban, Stellan Skarsgård jako baron Harkonnen, a także Javier Bardem jako Stligar.

Dołączyli do nich: Léa Seydoux grająca Lady Margot Fenring, należącą do zakonu Bene Gesserit żonę hrabiego Hasimira Fenringa, czyli bliskiego współpracownika i przyjaciela Imperatora Shaddama IV, Christopher Walken mający wcielić się we wspomnianego Imperatora, Souheila Yacoub jako Shishakli, liderka Fedaykinów, drużyny Fremenów, Florence Pugh wcielająca się w księżniczkę Irulanę oraz Austin Butler mający zagrać młodszego siostrzeńca barona Harkonnena.

zdj. Depositphotos / Warner Bros.