„Nocny agent” zapisuje się w historii Netfliksa. Serial w czołówce najpopularniejszych premier

Serial „Nocny agent” zapisał się właśnie w historii Netfliksa. Najnowszy hit streamingowego giganta wbił się do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych tytułów w historii serwisu.

Nocny agent” w TOP 10 najpopularniejszych seriali Netfliksa

Nocny agent” przebojem wdarł się na platformę Netflix i ku zaskoczeniu większości widzów stał się z dnia na dzień globalnym hitem. W pierwszy weekend (od czwartku do niedzieli) „Nocny agent” wygenerował 168,7 mln godzin wyświetleń, co było trzecim najlepszym wynikiem wśród pierwszych sezonów wszystkich oryginalnych produkcji Netfliksa. Produkcja kontynuowała swój pochód przez Netfliksa w kolejnych dniach i pierwszy pełny tydzień przyniósł jej 216,39 mln wygenerowanych godzin. W trzecim tygodniu zakończonym 9 kwietnia serial dorzucił kolejne 130,48 mln godzin i w sumie ma na swoim koncie ponad 515 mln godzin. To sprawia, że stał się właśnie dziewiątym tytułem w historii Netfliksa pod względem oglądalności w pierwszych 28 dniach od premiery. W najbliższych dniach serial wyśrubuje jeszcze swój wynik i może podskoczyć nawet w okolice szóstego miejsca w zestawieniu.

Sprawdź też: To koniec HBO Max. Wystartuje nowa platforma Warnera. Co z ceną i ofertą?

Serial wyrzucił z pierwszej dziesiątki najpopularniejszych tytułów drugi sezon produkcji „Ginny & Georgia”, który miał 504 mln godzin oglądania w ciągu pierwszych czterech tygodni i zepchnął z dziewiątego na dziesiąte miejsce miniserial „Kim jest Anna”. Gigantyczne zainteresowanie serialem sprawiło, że Netflix szybko podjął decyzję o przedłużeniu go na drugi sezon. Premiera nowych odcinków „Nocnego agenta” została zaplanowana na 2024 rok.

O czym opowiada „Nocny agent”? Obsada i fabuła

Nocny agent” to thriller akcji o złożonej fabule ze świetnie nakreślonymi bohaterami oparty na powieści Matthew Quirka. Opowiada historię niskiego rangą agenta FBI pełniącego dyżur w piwnicy Białego Domu przy telefonie, który nigdy nie dzwoni… aż pewnej nocy wreszcie się to staje, w wyniku czego wpada w wir śmiertelnie niebezpiecznego spisku prowadzącego do samego Gabinetu Owalnego.

Obok obsadzonego w roli głównej Gabriela Basso w obsadzie „Nocnego agenta” znaleźli się również m.in. Lucienne Buchanan, Fola Evans-Akingbola, Eve Harlow, Enrique Murciano, Phoenix Raei, D.B. Woodside oraz Hong Chau nominowana do Oscara za rolę w „Wielorybie”. 

zdj. Netflix