Nolan zakończył produkcję nad nowym filmem? Kostiumografka „Oppenheimera” ogłasza koniec zdjęć

Wygląda na to, że prace na planie najnowszego filmu w reżyserii Christophera Nolana dobiegły końca. Ellen Mirojnick, czyli kostiumografka pracująca przy „Oppenheimerze”, podzieliła się informacja o zakończeniu etapu zdjęciowego za pośrednictwem swego profilu na Instagramie.

Christopher Nolan kończy prace na planie filmu „Oppenheimer” Fabuła i obsada filmu

Najnowszy film reżysera „Mrocznego Rycerza” i „Tenet” powstaje na podstawie książki zatytułowanej „Amerykański Prometeusz. Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera”, za którą odpowiadają Kai Bird oraz Martin J. Sherwin. Widowisko opowie historię twórcy pierwszej bomby atomowej, a w tytułowej roli zobaczymy stałego współpracownika reżysera, Cilliana Murphy'ego

Znany z kompletowania gwiazdorskiej obsady twórca tym razem przeszedł samego siebie, bowiem irlandzkiemu odtwórcy roli głównej na ekranie towarzyszyć będą takie nazwiska jak m.in. Florence Pugh, Emily Blunt, Robert Downey Jr., Matt Damon, Gary Oldman, Alden Ehrenreich, Dane DeHaan, Rami Malek, Benny Safdie, Matthew Modine czy Gustaf Skarsgård.

Sprawdź też: Ethan Hawke jako zamaskowany morderca w nowym zwiastunie horroru „Czarny telefon”. Kiedy premiera?

Gdzie kręcono „Oppenheimera”? Kiedy premiera nowego filmu Nolana?

Zdjęcia do „Oppenheimera” powstawały między innymi w okolicach Los Alamos oraz Abiquiu w Nowym Meksyku, a także w Kalifornii i New Jersey. Prace na planie rozpoczęły się pod koniec lutego bieżącego roku i według wpisu Mirojnick, miały zakończyć się kilka dni temu. Film powstaje dla studia Universal, po tym jak reżyser rozwiązał współpracę z Warner Bros.

Bomba atomowa „Oppenheimera” eksploduje w kinach 23 lipca 2023 roku.

Źródło: Instagran / Screen-it / Zdj. Universal Pictures