Nowa 007 z „Nie czas umierać” obsadzona w filmowej biografii Boba Marleya. Kogo zagra?

Lashana Lynch, znana najlepiej za sprawą roli nowej agentki 007 w ostatniej odsłonie przygód Jamesa Bonda, dołączyła do zapowiedzianego przez Paramount Pictures filmu biograficznego o Bobie Marleyu.

W słynnego piosenkarza i zarazem najpopularniejszego w historii wykonawcy muzyki reggae wcieli się w filmie Kingsley Ben-Adir. Aktor ma w dorobku między innymi znakomicie przyjęty dramat „Pewnej nocy w Miami”, w którym wziął na siebie rolę Malcolma X. Dołączona właśnie do obsady brytyjska aktorka Lashana Lynch przedstawi na ekranie żonę piosenkarza, Ritę Marley. Małżeństwo dwójki trwało od 1966 roku do przedwczesnej śmierci artysty w 1981 roku. To właśnie Rita Marley miała najprawdopodobniej wprowadzić muzyka w ruch Rastafari. 

Jak czytamy w nowym raporcie Deadline'u, kluczowym w obsadzeniu roli Rity Marley miało być dla twórców filmu odnalezienie osoby o jamajskich korzeniach. W ramach spotkań castingowych Lynch, która urodziła się w Wielkiej Brytanii, ale jej rodzina pochodzi właśnie z Jamajki, odczytała kilka scen wspólnie z Ben-Adirem i swoim podejściem do roli miała przekonać nie tylko producentów, a również obecną na spotkaniu rzeczywistą Ritę Marley oraz jej rodzinę. Dodajmy, że zarówno Rita, jak i jej dzieci Cedella i Ziggy Marley są producentami filmu.

Sprawdź też: „Czas krwawego księżyca” Martina Scorsese nie będzie gotowy w tym roku. Apple TV+ wyznaczyło termin premiery

Do wyreżyserowania filmowej biografii Marleya zatrudniono Reinaldo Marcusa Greena, autora produkcji „Król Richard: Zwycięska rodzina” nominowanej ostatnio do pięciu Oscarów. Nad projektem będzie czuwała Emma Watts, prezes studia Paramount, która miała spory udział przy powstawaniu produkcji „Bohemian Rhapsody”, kiedy stała na czele wytwórni 20th Century Fox.

źródło: deadline.com / zdj. Netflix