Nowa adaptacja „Kruka” w końcu trafi na ekrany! Jest data premiery filmu z Billem Skarsgårdem

Po wielu latach opóźnień, niejednoznacznych decyzji wytwórni i utrudnień w realizacji nowa adaptacja „Kruka” w końcu zmierza na ekrany kin! Film, w którym główną rolę zagrał Bill Skarsgård („Barbarzyńcy”) zadebiutuje w połowie tego roku. Kiedy dokładnie?

Bill Skarsgård zagrał „Kruka”. Premiera już za kilka miesięcy

Film bazuje na oryginalnym komiksie, którego bohaterem jest Eric Draven, gwiazdor rocka, który w pewną październikową noc zostaje brutalnie zamordowany wraz ze swoją narzeczoną. Po roku od śmierci Eric zostaje wskrzeszony i obdarzony paranormalnymi mocami w celu dokonania zemsty. Pomaga mu władca umarłych, który ukazuje się pod postacią kruka. Obok Skarsgårda, w obsadzie są między innymi Tahliah Debrett Barnett, brytyjska piosenkarka znana pod pseudonimem FKA twigs oraz Danny Huston.

W Hollywood od wielu lat noszono się z zamiarem stworzenia nowej adaptacji komiksu Jamesa O'Barra. O „Kruku” słyszeliśmy jeszcze w 2018 roku, gdy z projektem związany był aktor Jason Momoa. Za reżyserię odpowiedzieć miał wówczas Colin Hardy. Widowisko napotkało jednak barierę w postaci niejasnego statusu praw autorskich, które od firmy Davis Films otrzymało Sony Pictures. Transakcja nie została podobno właściwie przeprowadzona i studio zostało zmuszone do rezygnacji z projektu.

Po uregulowaniu prawnych kwestii nowej ekranizacji, z projektem związała się wytwórnia Lionsgate i nowy reżyser. Za kamerą powstałego ostatecznie filmu znalazł się Rupert Sanders, znany przede wszystkim jako twórca „Ghost in the Shell” ze Scarlett Johansson oraz „Królewna Śnieżka i Łowca”, w którym zagrali Kristen Stewart Chris Hemsworth.

Prace na planie zakończono jeszcze w październiku 2022 rok, a dziś doczekaliśmy się pierwszej konkretnej informacji, co do daty premiery. Wraz z ogłoszeniem tegorocznego grafiku premier Lionsgate'u (w ramach, którego nowy termin debiutu otrzymał chociażby spin-off „Johna Wicka”) ujawniono, że „Kruk” zawita do kin dokładnie 7 czerwca tego roku.

Sprawdź też: Dobry wybór Marvela? Za scenariusz „Thunderbolts” odpowie showrunnerka hitowego serialu

Wyprodukowaniem filmu zajęli się Edward R. Pressman oraz Malcolm Gray, współproducent thrillera „21 mostów”, w którym zagrał Chadwick Boseman. Autorem scenariusza został Zach Baylin („King Richard: Zwycięska rodzina”). 

źródło: Bloody Disgusting / zdj. Lionsgate