Nowa animacja Disneya z fatalnym wynikiem w kinach. „Dziwny świat” nie przyciąga widzów

Amerykanie przygotowują się do tegorocznych obchodów Święta Dziękczynienia, ale niewielu z nich zamierza spędzić je wspólnie z bohaterami nowej animacji Disneya. Film „Dziwny świat” debiutujący właśnie w kinach spotkał się z chłodnym przyjęciem wśród amerykańskiej widowni.

Disney często wykorzystywał Święto Dziękczynienia do pokazania widzom swojej nowej produkcji i nie inaczej będzie w tym roku, ale „Dziwny świat” nie okazał się tytułem, który przyciąga tłumy do kin. W trakcie przedpremierowych pokazów wtorkowych film zdołał zgromadzić na koncie zaledwie 800 tys. dolarów. To prawdopodobnie najgorszy wynik osiągnięty przez film Disneya wypuszczony do kin w okresie tego święta. Ro temu prawie dwa razy tyle (1,5 mln dolarów) widzowie wpłacili do kas przy okazji pokazów filmu „Nasze magiczne Encanto”. Analitycy zakładali, że „Dziwny świat” zdoła przebić w długi weekend próg 30 mln dolarów, ale niewykluczone, że skończy się na wyniku poniżej tej kwoty.

Sprawdź też: Box Office Polska – „Listy do M. 5” bliskie miliona widzów. „Nie cudzołóż i nie kradnij” rozczarowuje.

Biorąc pod uwagę, że budżet filmu wyniósł około 150 mln dolarów, jest to fatalna wiadomość dla studia. Disney jeszcze przed premierą zastrzegał jednak, że film wyjątkowo szybko trafi do widzów platformy Disney+. Oczekuje się, że „Dziwny świat” zasili szeregi serwisu w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Największą konkurencją dla animacji będzie w ten weekend w kinach inny film Disneya, rządząca ciągle w kinach superbohaterska produkcja „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”, która dorzuciła we wtorek 9,5 mln dolarów i ma szansę na weekend w okolicach 50 mln dolarów. Do polskich kin „Dziwny świat” wejdzie 25 listopada.

zdj. Disney