Nowa antologia grozy od Netfliksa z datą premiery. Jak zapowiada się anime na bazie twórczości Junji Ito?

Netflix przygotowuje nową antologię grozy, ale tym razem jej odbiorcami będą przede wszystkim fani mangi i anime. Zapowiedziana w czerwcu tego roku seria „Junji Ito: Makabryczne japońskie opowieści” zyskała już oficjalną datę premiery. Pojawiły się też pierwsze zdjęcia z odcinków.

Junji Ito to jeden z najpopularniejszych autorów mangi z gatunku grozy, który połączył siły Netfliksem w celu stworzenia nowej antologii anime bazującej na jego twórczości. Adaptacja obejmie 20 historii z bogatego dorobku Ito, które zahaczają między innymi o tematykę obłąkania, w tym „Hanging Blimp”, „Tomie・Photo”, „Four x Four Walls” i „Intruder”. Seria Netfliksa będzie kolejna już adaptacja dorobku tego autora po cyklu animacji „Junji Ito Collection” od Crunchyroll.

Sprawdź też: Henry Cavill rezygnuje z roli Wiedźmina w serialu Netfliksa! Liam Hemsworth przejmie główną rolę.

W głosowej obsadzie produkcji znaleźli się Tomie: Rie Suegara,Tsukiko Izumisawa: Yumiri Hanamori,Soichi: Yuji Mitsuya,Oshikiri: Hiro Shimono. Premierę „Junji Ito: Makabryczne japońskie opowieści” zapowiedziano na platformie Netflix na 19 stycznia. Przypomnijmy, że w przygotowaniu znajduje się też opóźniana już kilkukrotnie miniseria anime „Uzumaki. Spirala” będąca ekranizacją kultowego dreszczowca Junjiego Ito.

Junji Ito Makabryczne japońskie opowieści 03-min.jpg

Junji Ito Makabryczne japońskie opowieści-min.jpg

Junji Ito Makabryczne japońskie opowieści 02-min.jpg

Junji Ito Makabryczne japońskie opowieści 01-min.jpg

zdj. Netflix