Nowa data premiery „Tenet” ujawniona!

Po odwołaniu sierpniowej premiery filmu „Tenet” studio Warner Bros. znalazło nowy termin dla debiutu nowej produkcji Nolana. Kiedy widowisko z Robertem Pattinsonem i Johnem Davidem Washingtonem w rolach głównych trafi do kin?

Wyczekiwane widowisko Christophera Nolana miało trafić do kin 17 lipca. Pierwsze przesunięcie opóźniało premierę do 31 lipca, a drugie do 12 sierpnia. Teraz Warner zdecydował, że film wejdzie do wybranych amerykańskich kin dopiero 4 września – data ta wymieniana była w ostatnich spekulacjach. To oznacza, że film spróbuje przyciągnąć widzów w amerykańskich kinach podczas weekendu z okazji Święta Pracy.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami Warner potwierdził także, że „Tenet” zadebiutuje wcześniej na rynku światowym. Film Nolana pojawi się w 70 krajach, w tym w Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Korei, Rosji, Wielkiej Brytanii i także Polsce już 26 sierpnia. Studio jak na razie nie ustaliło jeszcze daty premiery filmu „Tenet” w Chinach.

Główne role w „Tenet” zagrali Robert Pattinson, Elizabeth Debicki i John David Washington. W obsadzie filmu są również: Michael Caine, Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson i Clémence Poésy. Autorem zdjęć do filmu jest Hoyte van Hoytema, stały współpracownik Nolana, który pracował między innymi przy „Dunkierce” i „Interstellar”, a montażem zajmie się Jennifer Lame. Muzykę do filmu skomponuje Ludwig Göransson, laureat Oscara za ścieżkę dźwiękową do „Czarnej Pantery”. Stworzeniem scenografii zajmie się z kolei Nathan Crowley, a kostiumami Jeffrey Kurland.

Ed81TVMXgAIYTAt.jpg

źródło: zdj. Warner Bros.