Nowa wersja PlayStation Plus debiutuje w Polsce. Trzy rodzaje abonamentów, cena i korzyści

Polscy użytkownicy mogą korzystać już z nowej wersji usługi PlayStation Plus. W ramach globalnych zmian wprowadzanych przez firmę Sony Interactive Entertainment abonament działający dotychczas działał na zasadzie jednego planu, został podzielony na trzy sekcje, z których najwyższa oferuje dostęp do ponad 700 tytułów i dodatkowych profitów.

Nowa usługa PlayStation Plus stała się dostępna od 23 czerwca dla użytkowników w Europie i Australii. To ostatni etap jej globalnego wdrożenia po tym, jak początkowo zmiany wprowadzono na rynkach Azji, a następnie w Ameryce Północnej i Południowej. Tak wprowadzanie globalnych zmian skomentował Jim Ryan, prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment:

Globalna premiera zupełnie nowego PlayStation Plus stanowi ogromną ewolucję naszej oferty usług subskrypcji gier. Jest nam niezmiernie miło, że gracze na całym świecie mogą teraz cieszyć się dostępem do setek fantastycznych gier w ramach abonamentu PlayStation Plus. Wysoka jakość zawartości jest tym, co wyróżnia PlayStation Plus. Nasza usługa będzie się nadal rozwijać dzięki nowym, comiesięcznym ofertom gier, wśród których znajdą się najsłynniejsze tytuły z naszych platform. Jesteśmy bardzo wdzięczni całej społeczności PlayStation za nieustające wsparcie.

Wprowadzone zmiany zaoferują między innymi szeroki dostęp do katalogu gier, w którym znajdą się tytuły z kilkudziesięciu studiów z całego świata takich jak: Insomniac Games, Naughty Dog i Sucker Punch, Rockstar Games, Square Enix czy WB Games. W dniu premiery w katalogu obecne będą między innymi gry: Ghost of Tsushima (Director's Cut), Marvel's Guardian of the Galaxy, Marvel's Spider-Man: Miles Morales, NBA 2K22 oraz Red Dead Redemption 2. Gry dostępne w katalogu gier PlayStation Plus będą z czasem odświeżane i rozwijane. W ramach planu PlayStation Plus Premium dostępne będą też klasyczne gry takie jak: Ape Escape, Syphon Filter czy Tekken 2. Niektóre z nich zostały poprawione na potrzeby pracy na nowej konsoli – zwiększono liczbę klatek na sekundę oraz dostępne rozdzielczości. Dodatkowo, wybrane gry z oryginalnego PlayStation i PSP otrzymają nowe funkcje pozwalające na zapisanie gry w dowolnym momencie, a nawet możliwość ich przewinięcia, w celu powtórzenia danego etapu.

Zmianie ulegnie też oparta na chmurze usługa PlayStation Now, która została przekształcona w nową usługę PlayStation Plus. To oznacza, że jej obecni klienci przejdą do usługi PlayStation Plus Premium z dostępem do strumieniowego przesyłania gier w chmurze do czasu wygaśnięcia ich obecnego abonamentu. W momencie uruchomienia usługi, nie będą podnoszone opłaty abonamentowe.

PlayStation Plus Essential

Podstawowa wersja usługi zapewnia te same korzyści, które do tej pory otrzymywali subskrybenci usługi PlayStation Plus. Użytkownicy otrzymają więc comiesięczny dostęp do gier na PS4 i PS5, dostęp do rozgrywki online, ekskluzywne zniżki oraz możliwość zapisywania w chmurze. Obecni użytkownicy PlayStation Plus nie będą musieli wprowadzać żadnych zmian w ramach tego planu, a ceny pozostaną takie same.

Cena PlayStation Plus Essential:

  • 1 miesiąc: 37,00 zł
  • 3 miesiące: 100,00 zł
  • 12 miesięcy: 240,00 zł

PlayStation Plus Extra

Oprócz korzyści dostępnych w ramach pakietu Essential, użytkownicy PlayStation Plus Extra otrzymają dodatkowo katalog nawet 400 gier z PS4 i PS5, w którym znajdą się największe i najpopularniejsze tytuły PlayStation Studios oraz zewnętrznych partnerów. Gry dostępne w ramach pakietu PlayStation Plus Extra będą dostępne do pobrania.

Cena PlayStation Plus Extra:

  • 1 miesiąc: 58,00 zł
  • 3 miesiące: 165,00 zł
  • 12 miesięcy: 400,00zł

PlayStation Plus Premium

Najwyższy pakiet zapewnia oczywiście dostęp do wszystkich korzyści z poziomu Essential i Premium, a dodatkowo dodaje dostęp do nawet 340 kolejnych gier, w tym: Gier z PlayStation 3 dostępnych w opcji streamingu, a także katalogu gier z oryginalnego PlayStation, PlayStation 2 oraz PlayStation Portable. Dodatkowo abonenci będą mieli dostęp do streamingu gier z PlayStation, PS2, PSP oraz PS4, a także ograniczone czasowo wersje próbne gier, dzięki którym będzie można wypróbować dany tytuł przed zakupem.

Cena PlayStation Plus Premium:

  • 1 miesiąc 70,00 zł
  • 3 miesiące 200,00 zł
  • 12 miesięcy 480,00 zł

zdj. Playstation