Nowa wersja wstrząsającego duńskiego dreszczowca opóźniona. W głównej roli James McAvoy

Wytwórnia Blumhouse opóźniła premierę zapowiedzianego przed kilkoma miesiącami remake'u duńskiego horroru psychologicznego „Goście”. Film, w którym główne role zagrają James McAvoy („Split”) i Mackenzie Davis („Blade Runner 2049”) zadebiutuje dopiero po tegorocznych wakacjach. Poznaliśmy też kategorię wiekową.

Amerykańscy „Goście” trafią do kin z mocną „R-ką”. Premiera we wrześniu

Oryginalny film opowiada historię szczęśliwej rodziny, która wybiera się na wakacje do nowo poznanych znajomych. Wspólny weekend przyjmuje koszmarny obrót, gdy gospodarze zaczynają ujawniać swoje prawdziwe, przerażające oblicze. „Goście” określani są jako „bezlitosny horror psychologiczny, który wdziera się głęboko pod skórę i długo nie pozwala o sobie zapomnieć”.

Sprawdź też: Cillian Murphy w nowej roli. Zagrał w szokującym dramacie Matta Damona i Bena Afflecka

Amerykański remake – noszący tytuł „Speak No Evil” – będzie bazował na duńskiej produkcji reżysera Christian Tafdrup. Film został nominowany do jedenastu Duńskich Nagród Filmowych. Za wyreżyserowanie przeróbki odpowiada James Watkins pracujący przy filmach „Eden Lake” i „Kobieta w czerni” oraz mający w swoim dorobku jeden z odcinków trzeciego sezonu „Czarnego lustra”. Jak wskazuje nowy raport, remake – śladem pierwowzoru – będzie filmem przewidzianym przede wszystkim dla dorosłych odbiorców. W uzasadnieniu decyzji o nadaniu mu jednej z najwyższych kategorii wiekowej organizacja MPA wskazała, że produkcja zawiera sceny mocnej przemocy, wulgarny język i sceny zawierające obrazy o charakterze seksualnym. 

Poza Jamesem McAvoyem i Mackenzie Davis w obsadzie jest też Scoot McNairy, znany z takich filmów jak „Strefa X”, „Operacja Argo” i „Blondynka”.

James McAvoy

Jednocześnie poinformowano, że film nie trafi do kin zgodnie z oryginalnym harmonogramem wytwórni Universal Pictures. Zamiast pierwotnie zaplanowanej sierpniowej premiery, amerykańscy „Goście” zawitają do kin za oceanem dokładnie 13 września tego roku. Na chwilę obecną nie potwierdzono, czy w tym samym czasie film będzie można zobaczyć również w polskich kinach. Dodajmy natomiast, że w oczekiwaniu na remake możecie zapoznać się z duńskim pierwowzorem. Film znajdziecie w ofercie platformy HBO Max. 

źródło: Bloody Disgusting / zdj. Danish Film Institute / Profile Pictures