Cillian Murphy w nowej roli. Zagrał w szokującym dramacie Matta Damona i Bena Afflecka

Cillian Murphy, laureat Złotego Globa i główny kandydat do Oscara za rolę w „Oppenheimerze”, wkrótce pojawi się w następnym filmie. W sieci ukazała się pierwsza fotka z produkowanego przez Bena Afflecka i Matta Damona dramatu Drobiazgi takie jak te”. Produkcja powstała na motywach wydanej w Polsce noweli autorstwa Claire Keegan.

Cillian Murphy w filmie wyprodukowanym przez Bena Afflecka i Matta Damona

Wyróżniona nagrodą Orwell Prize książka irlandzkiej pisarki ukazała się w Polsce w 2022 roku dzięki Wydawnictwu Czarne. W jej oficjalnym opisie czytamy: „Bill Furlong od dziecka mieszka w niewielkim irlandzkim miasteczku, pracuje jako handlarz węglem, ma żonę oraz pięć córek. Czasy są trudne, dlatego Bill stara się robić swoje i nie mieszać się w cudze sprawyJak każdy w okolicy, słyszał plotki krążące o siostrach magdalenkach, które prowadzą przyklasztorną pralnię. Zakonnice zawsze jednak płacą mu na czas, dlatego tuż przed Bożym Narodzeniem 1985 roku Bill jedzie zawieźć im opał. To, co zobaczy za murami klasztoru, głęboko nim wstrząśnie”.

Sprawdź też: Zamiast nowego „Krzyku” film o wilkołaku. Powstaje adaptacja krwawego opowiadania grozy

Sfinansowaniem filmu zajęła się firma Artist Equity należąca do AffleckaDamona. Reżyserem adaptacji jest natomiast Tim Mielants, z którym Cillian Murphy, odtwórca głównej roli, współpracował wcześniej przy okazji paru odcinków „Peaky Blinders”. Za stworzenie scenarzystą odpowiadał z kolei Enda Walsh, dramatopisarz, który ma na koncie takie projekty jak „Pokój na czacie” czy „Głód”.

Poza Murphym w osadzie filmu są też Ciarán Hinds („Belfast”), Emily Watson („Gnijąca panna młoda”) oraz Clare Dunne („Kin”). Termin premiery „Drobiazgów, takich jak te” nie został jeszcze ujawniony

Cillian Murphy w filmie Drobiazgi takie jak te

Źródło: Deadline / Zdj. depositphotos / BBC