Nowe aktorki debiutują w głównych rolach w „Rodzie smoka”. Zobaczcie zdjęcia i fragment z 6. odcinka prequela „Gry o Tron”

W szóstym odcinku pierwszego sezonu serialu „Ród smoka” na scenę wkroczą nowe aktorki, które zastąpią gwiazdy pierwszej połowy sezonu. Zobaczcie zdjęcia i pierwszy fragment nowego epizodu prezentujące nowe gwiazdy prequela „Gry o Tron”. Kiedy szósty odcinek trafi na HBO Max i HBO? Oto harmonogram premiery.

W szóstym odcinku „Rodu smoka” przeniesiemy się o 10 lat w przyszłość, a Emma D'Arcy zastąpi w na ekranie Milly Alcock w roli Rhaenyry Targaryen. Na scenę wkroczy też Olivia Cooke przejmująca rolę Alicent Hightower. W nowej obsadzie drugiej połowy sezonu znalazł się także John Macmillan, który będzie pojawiał się teraz na ekranie jako mąż Rhaenery, czyli Laenor Velaryon. Dodajmy do tego, że swoją rolę Daemona zachował Matt Smith.

Kiedy premiera szóstego oodcinka „Rodu smoka?

Piąty odcinek serialu „Ród smoka” potrwa 57 minut. Jego wyreżyserowaniem zajęła się Clare Kilner, za scenariusz odpowiadają Charmaine De GrateRyan J. Condal. Premierę odcinka zapowiedziano w USA na 18 września. Natomiast w Polsce piąty odcinek „Rodu smoka” zostanie udostępniony 19 września o godzinie 03:00 w nocy. Epizod trafi wówczas zarówno na antenę stacji HBO, jak i do oferty platformy streamingowej HBO Max. Piąty odcinek serialu zostanie ponownie wyemitowany na kanale HBO o godzinie 20:10.

Sprawdź też: Serial „Opowieść podręcznej” zmierza ku końcowi. Szósty sezon będzie ostatnim.

Serial Ród smoka” powstał na podstawie książki George’a R.R. Martina pod tytułem Ogień i krew” opowiadającej historię rodu Targaryenów i o zdarzeniach dziejących się 200 lat przed czasami, w których osadzona jest Gra o tron”. W serialu występują:  Paddy Considine, Emma D'Arcy, Milly Alcock, Matt Smith, Olivia Cooke, Rhys Ifans, Steve Toussaint, Eve Best, Fabien Frankel oraz Sonoya Mizuno.

Harmonogram premiery 6. odcinka serialu „Ród smoka”:

 • Premiera: Stacja HBO i HBO Max – 26 września godzina 03:00
 • Stacja HBO – 26 września godzina 20:10
 • Stacja HBO 3 – 26 września godzina 21:00
 • Stacja HBO 3 – 27 września godzina 01:50
 • Stacja HBO 2 – 27 września godzina 23:25
 • Stacja HBO – 28 września godzina 22:50
 • Stacja HBO 3 – 29 września godzina 21:00
 • Stacja HBO 3 – 30 września godzina 02:30
 • Stacja HBO 2 – 1 października godzina 22:55
 • Stacja HBO 3 – 2 października godzina 19:55
 • Stacja HBO – 2 października godzina 22:00

 

shani-smethhurst-eva-ossei-gerning-min.jpg

shani-smethhurst-eva-ossei-gerning-matt-smith-min.jpg

ryan-corr-min.jpg

olivia-cooke-fabien-frankel-min.jpg

olivia-cooke-evie-allen-min.jpg

nanna-blondell-min.jpg

matt-smith-nanna-blondell-min.jpg

matthew-needham-min.jpg

gavin-spokes-min.jpg

ty-tennant-min.jpg

eva-ossei-gerning-min.jpg

emma-d-arcy-john-macmillan-min.jpg 

zdj. HBO