Serial „Opowieść podręcznej” zmierza ku końcowi. Szósty sezon będzie ostatnim

Jeszcze przed premierą piątego sezonu serialu „Opowieść podręcznej” platforma Hulu zdecydowała o zamówieniu realizacji kolejnej serii. Ogłoszono jednocześnie, że szósty sezon będzie finałową odsłoną produkcji, w której od 2017 roku Elisabeth Moss wciela się w główną bohaterkę.

Koniec serialu „Opowieść podręcznej”. Fani dostaną spin-off

Serial tworzony od 2017 roku zdobył do tej pory 15 nagród Emmy. Pięć lat temu serial przeszedł do historii telewizji, po tym, jak został wybrany najlepszym serialowym dramatem. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie dla produkcji emitowanej na platformie streamingowej. Szósty sezon zakończy historię opowiadaną w ramach powieści Margaret Atwood, ale nie będzie to wcale koniec serialowego uniwersum „Opowieści podręcznej”. W ramach telewizyjnego oddziału MGM rozwijany jest spin-off serialu bazujący na powieści „Testamenty” wydanej w 2019 roku. Akcja nowej powieści Atwood, która posłuży jako pierwowzór serialu, jest bezpośrednią kontynuacją „Opowieści podręcznej” i jej akcja osadzona została 15 lat po wydarzeniach, które zobaczymy w szóstym sezonie. Za stworzenie serialu odpowiedzialny będzie Bruce Miller, twórca pracujący przy „Opowieści podręcznej” od 2017 roku.

Sprawdź też: Tom Hanks wziął udział w dyskusji na temat sequela „Forresta Gumpa”. Trwała bardzo krótko.

W piątym sezonie June musi zmierzyć się z konsekwencjami zabicia komandora Waterforda. Stara się też na nowo zdefiniować swoją tożsamość i cel. Owdowiała Serena próbuje poprawić swoją pozycję w Toronto, gdy wpływy Gileadu rośną w Kanadzie. Komandor Lawrence współpracuje z Nickiem i Lydią, próbując zreformować Gilead i zdobyć władzę. June, Luke i Moira walczą z Gileadem na odległość, kontynuując misję ocalenia i ponownego spotkania się z Hannah.

Premiera piątego sezonu serialu „Opowieść podręcznej zaplanowana została w Polsce na 15 września. Serial dostępny będzie wówczas na platformie HBO Max. Na antenie HBO premierowa emisja pierwszego odcinka serialu odbędzie się 19 września o godz. 21:10

zdj. Hulu