Nowe doniesienia o „Star Wars: The Acolyte”. Termin rozpoczęcia zdjęć i ogłoszenia castingowe

„Star Wars: The Acolyte”, czyli kolejny gwiezdnowojenny serial na Disney+ to na chwilę obecną jeden z najbardziej tajemniczych projektów Lucasfilmu. Dzięki nowym przeciekom z wytwórni poznaliśmy przybliżony termin wejścia na plan tej produkcji. Mamy też dwa ogłoszenia castingowe powiązane z pierwszoplanowymi rolami.

W nowym materiale, o „The Acolyte” wspomina serwis The Illuminerdi, znany z publikacji wielu potwierdzonych przecieków dotyczących najgłośniejszych produkcji. Choć początek zdjęć był początkowo planowany na lato tego roku, najnowszy raport wskazuje, że produkcja doczeka się paromiesięcznego opóźnienia. Realizacja ma rozpocząć się w październiku i potrwać do maja przyszłego roku

Obok nowego terminu produkcji poznaliśmy też nowe ogłoszenia castingowe. Twórcy „The Acolyte” poszukują do obsady serialu białego mężczyzny w wieku około 50 lat. Bohater, noszący obecnie robocze imię Paul, ma regularnie pojawiać się w pierwszym sezonie serialu. Jako główną postać przynajmniej jednego z odcinków, określaną przy preprodukcji imieniem Miri, Lucasfilm chciałby zatrudnić czarnoskórą aktorkę w wieku około 8-10 lat (studio zachęca, by w castingu wzięły również udział bliźniaczki w tym wieku). 

The Acolyte” opisywany jest jako mroczny thriller osadzony w ostatnich dniach Wielkiej Republiki – ery poprzedzającej wydarzenia pierwszego epizodu Sagi Skywalkerów. Inspiracją dla serii ma być klasyczne kino sztuk walki. Za projekt, jako showrunnerka, odpowiada Lesley Headland („Russian Doll”). W realizacji bierze udział dyrektorka kreatywna w Lucasfilm, Rayne Roberts, która uczestniczyła w przygotowaniu takich widowisk jak „Przebudzenie Mocy”, „Ostatni Jedi”, „Skywalker. Odrodzenie”, „Łotr 1” i „Han Solo”. Twórcy planują zrealizować serię z użyciem technologii „The Volume”, a więc tej, której użyto na planie obu sezonów „The Mandalorian”.  

Źródło: Comicbook / zdj. Disney